Zwrot kosztów delegacji

Bardzo popularne są delegacje wśród pracowników. Coraz częściej pracownicy decydują się na wyjazdy własnym samochodem podczas podróży służbowych. Jest to wygodne rozwiązanie w stosunku do podróżowania komunikacją ogólnodostępną, typu pociągami, autobusami, czy innymi publicznymi środkami lokomocji.

Sposób rozliczenia delegacji służbowej

rozliczanie delegacji kierowcówWiele osób decyduje się na podróże służbowe własnym samochodem. Jest to bardzo wygodne ze względu na krótszy czas dojazdu, na możliwości zatrzymania się w momencie kiedy potrzebujemy, a także ze względu na to, iż nie trzeba nosić bagażu czy czekać na komunikację publiczną oraz często taka podróż wymaga przesiadek. Decydując się na samochód nie ma takich problemów. Obecnie rozliczanie delegacji kierowców nie jest trudne. Rozliczanie delegacji kierowców jest dla nich bardzo korzystne. Podczas komunikacji komunikacja publiczną w księgowości należy przedstawić wszystkie bilety i na ich podstawie delegowanym są zwracane koszty przejazdu. Natomiast podróżując samochodem należy podać dokładnie ilość kilometrów przebytych w jedną, jak i w drugą stronę. Na ich podstawie przelicza się koszty przejazdu według ustawowej stawki. Wyróżnia się dwie stawki, niższa stawka jest w przypadku kiedy samochód ma mniejszą pojemność silnika, a wyższa gdy przekracza pewien próg. Dlatego również należy podczas rozliczenia delegacji podać pojemność silnika.

Podróż samochodem zamiast środkami komunikacji publicznej jest dużo bardziej komfortowa. Za podróż samochodem należy się kierowcy zwrot kosztów przejazdu w zależności od przebytych kilometrów. Dlatego należy pamiętać o podaniu dokładnej ich ilości w obie strony, a także należy pamiętać o podaniu pojemności silnika, bo to od jego wielkości zależy wielkość przelicznika.