Zastosowanie balustrad całoszklanych

Nowoczesne balustrady posiadają wysokie walory estetyczne, dbałość o każdy element. Na rynku dostępne są poręcze zewnętrzne i wewnętrzne. Do schodów drewnianych często wybierane są stalowe balustrady. Do schodów zewnętrznych mamy szeroki wybór barierek, które można dopasować do stylu budynku.

Montaż balustrad całoszklanych 

balustrady całoszklaneNa zewnątrz nie zależnie od stylu sprawdzą się uchwyty wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Do nowoczesnego stylu wnętrz często wybierane są szklane zabezpieczenia. Stanowią one ciekawy design i są tym również funkcjonalne. Takie elementy architektoniczne możemy spotkać w budynkach użyteczności publicznej, w centrach handlowych. Wiele sklepów posiada w swoim asortymencie balustrady całoszklane, które są bardzo wytrzymałe. Produkowane są ze szkła hartowanego, które jest odporne na stłuczenie i działanie czynników atmosferycznych. Szklana balustrada zwiększa optycznie przestrzeń, zyskujemy efekt przejrzystości. Całoszklane bandy można montować wewnątrz oraz na zewnątrz. Wybierają barierkę na balkon, należy pamiętać, aby była scalona stylistycznie z budynkiem. Trzeba zwrócić uwagę na kształt balkonu. Bariera na balkonie musi być przede wszystkim stabilna i ergonomiczna. W domach jednorodzinnych barierka powinna mieć minimum 90 cm wysokości, licząc od poziomu wykończenia posadzki. Każdy rodzaj balustrady składa się z 3 elementów: poręczy, balustrady, wypełniaczy. Poręcz całoszklana może być zestawione z innymi materiałami taki jak np. drewno, beton, stal.

Szkoło w połączenie z drewnem idealne wpisuje się w styl minimalistycznego domu. Tego typu bariera daje wiele możliwości projektowania. Szkło jest materiałem łatwym w utrzymaniu w czystości, nie wymaga specjalnej konserwacji. Szkło świetnie się prezentuje na niewielkich tarasach lub wąskich klatkach schodowych.