Zalety kotła gazowego buderus

Nadszedł ten czas, że w końcu musieliśmy wymienić piec. Niestety stary już zżarty przez rdzę do niczego się nie nadawał po wielu latach. Dotychczas mieliśmy standardowego śmieciucha ale wraz z wiekiem obydwoje już nie mieliśmy siły ani ciągle ładować węgla do piwnicy, ani do samego pieca. Człowiek młodszym się nie robi. Samo rozpalanie też trwało bardzo długo.

Decyzja o kotle gazowym buderus

kocioł gazowy buderusZapadła decyzja, że kupujemy kocioł gazowy buderus. Do ogrzewania wody i mieszkania. Wybraliśmy kondensacyjny, dwufunkcyjny. Z przyłączem do gazu nie mieliśmy problemu. Mamy podłączenie do sieci miejskiej. Sam koszt pieca i całej instalacji wyniósł nas około 20 tys złotych. Ponad połowę dofinansował nam Fundusz ochrony środowiska z programu „czyste powietrze”. Pewnie większość zapyta czy się opłacało. Zdecydowanie tak. Przekładając to na obecne ceny węgla typu orzech, który dziś kosztuje około 1200 zł/t oszczędność jest znaczna. Wcześniej podczas zimy gdzie temperatura spadała w nocy do -10 st C zużywaliśmy około 1,5 t na miesiąc. Co daje koszt 1800 zł. Za gaz w tej chwili, biorąc pod uwagę te same warunki pogodowe płacimy 750 zł. Nie muszę mówić, że jest to nie tylko oszczędność finansowa ale sam komfort użytkowania po ponad 10 latach rozpalania w piecu jest nieporównywalny. Wracasz do domu i zawsze jest ciepło. Nie musisz kilka razy dziennie chodzić i podkładać do pieca. Wstajesz rano i jest ciepło bo w nocy nie zgasło.

Wracasz po weekendzie i nie siedzisz w kurtce zanim się rozpali i nagrzeje. Wyjeżdżasz nie martwiąc się czy woda w rurach nie zamarznie a może się w piecu zagotuje. Komfort, komfort i jeszcze raz komfort. Jeśli ktoś zastanawia się nad wymianą pieca węglowego na gazowy to zdecydowanie polecam. Oprócz finansów jest jeszcze inny ważny element – ekologia.