Zadbaj o psa w podróży – fotelik samochodowy

Nasze psy traktujemy niemal jak rodzinę, z czasem stają się one jej częścią. O nasze czworonogi dbamy jak o własne dzieci, są naszym oczkiem w głowie i o nie dbamy, aby zawsze miały pełną miskę, były wybiegane i zdrowe. Niektórzy swoim pupilom wyprawiają nawet urodziny, choć dla niektórych może to być już przesadą, pokazuje to jak bardzo człowiek może zżyć się ze zwierzęciem.

Zapewnij swojemu psu fotelik samochodowy

foteliki samochodowe dla psaWielu z nas zabierając psa w podróż autem zapewnia mu zazwyczaj miejsce z tyłu na jego ulubionym kocyku, aby miał komfort i czuł znajome zapachy. I na tym się kończy przygotowanie miejsca dla psa w aucie. Zapominamy o jego bezpieczeństwie, sami zapinając pasy bezpieczeństwa podczas jazdy, myśląc, że przecież psu nie może się nic stać i kto to widział, żeby pies jeździł przypięty pasem. A przecież w razie jakiejkolwiek kolizji, pies tak samo jak my jest narażony na ewentualne obrażenia. Warto więc wiedzieć, że istnieją specjalne foteliki samochodowe dla psa, które mają za zadanie zapewnić psu wygodę, komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo podczas przejażdżki samochodem. Świadomość na temat zapewnieniu bezpieczeństwa naszym zwierzakom podczas jazdy autem staje się coraz bardziej powszechna. Coraz więcej sklepów z artykułami dla zwierząt posiada w swojej ofercie różnego rodzaju modele fotelików dla psów i na pewno każdy znajdzie odpowiedni model dla swojego psa, w zależności od wielkości swojego pupila.

Warto więc zainteresować się tym tematem jeśli zabieramy czasem naszego psa na przejażdżkę autem. Nawet jeśli jeździ on bardzo sporadycznie, taki fotelik będzie miał znaczącą przewagę nad usadzeniem psa na tylnym siedzeniu bądź jego trzymaniu na kolanach podczas jazdy. Zapewnianie fotelików samochodowych dzieciom jest normą. Tak samo więc normą powinno być zapewnienie naszemu psu bezpieczeństwa w aucie.