Wynajmowanie domku na Kaszubach turystom

Ojciec przepisał na mnie swój domek, który posiadał na Kaszubach. Na stare lata zdecydował się wyprowadzić za granicę do swojego brata, z którym miał bardzo dobre relacje. Byli w podobnym wieku i mieli mnóstwo wspólnych zainteresowań. Uszanowałem wolę swojego ojca.

Domek wynajmowany przez turystów

domki na kaszubach do wynajęciaMieszkałem zupełnie gdzie indziej i do domku na Kaszubach było mi nie po drodze. Wakacje zawsze spędzałem za granicą, dlatego rozważałem sprzedaż tego domku. Kumpel jednak podpowiedział mi, że bardziej opłaci się go wynajmować turystom, ponieważ domki na Kaszubach do wynajęcia cieszyły się największym zainteresowaniem. W sumie, to był całkiem niezły pomysł, gdyż miałbym stałe wpływy a to było dość istotne. Zgodnie z sugestią kumpla postanowiłem zająć się tematem. Pojechałem na miejsce, żeby przygotować domek do wynajęcia. Sprawdziłem również w jakich cenach wynajmowane były inne domki w okolicy, bo nie chciałem za bardzo zawyżyć ceny. W maju umieściłem ogłoszenie z informacją, że posiadam do wynajęcia domek na Kaszubach. Umieściłem również zdjęcia w celach poglądowych. Od razu rozdzwonił się telefon i turyści zaczęli rezerwować terminy. Każdy z zainteresowanych od razu wpłacił zaliczkę, żeby mieć pewność, że domek będzie dostępny. Nie spodziewałem się aż tak ogromnego odzewu i bardzo mnie on ucieszył. Mój kumpel Marek wpadł na genialny pomysł, gdyż na wynajmowaniu domku zarabiałem bardzo dobre pieniądze. Kto wie, może na stare lata w nim zamieszkam na stałe?

W okresie wakacyjnym przez cały czas wynajmowałem domek, co przyniosło mi spore zyski. Ojciec był bardzo zadowolony z podjętej decyzji, ponieważ przebywanie z bratem było dla niego ważne. Cieszyłem się, że jest szczęśliwy i obiecałem przyjechać do niego w grudniu na święta.