Wykorzystanie folii termokurczliwej w przemyśle

W przemyśle wymagane są różnego rodzaju opakowania. Produkty muszą być dopasowane do wymagań firmy produkcyjnej. Najważniejsze to, żeby były wytrzymałe i dobrze chroniły towar. Do pakowania towarów podczas produkcji najczęściej stosowane są folie. Na rynku możemy znaleźć szeroki wybór tego typu opakowań.

Właściwości folii termokurczliwej pcv

folia termokurczliwa pvcOpakowania foliowe są bardzo elastyczne, wytrzymałe, nie przepuszczają wody. Produkowane są z tworzyw sztucznych. Stretch pozwala zapakować produkty gotowe do wysyłki. Dobrze chroni towar przed czynnikami zewnętrznymi i warunkami pogodowymi.Dzięki szerokiej gamie produktów foliowych można dobrać optymalne opakowania do produktu, co wpływa na minimalizację kosztu jednostkowego towaru. W gałęziach przemysły stosowana jest folia termokurczliwa pvc , która wymaga do pakowania odpowiednich maszyn. Proces pakowania towarów przy użyciu folii termokurczliwej dzieli się na dwa etapy: zgrzewania, obkurczanie. Maszyny do zgrzewania wyposażone są w zgrzewadło, którego temperatura wynosi 170-190°C. Ręcznie urządzenia pozwalają dopasować wysokość temperatury do rodzaju materiału. Aby wykonać precyzyjnie zgrzew termiczny, ważne jest doświadczone osoby pakującej. W kolejnym etapie następuje skurczenie się materiału i zaciśnięcie na produkcie. Takie opakowania cechuje duża odporność za zrywanie, przezroczystość. Jest dość tanim i wygodnym materiałem opakowaniowym, dopasowanym do różnych potrzeb.

Folia bardzo ceniona podczas działań logistycznych, wspomaga transport ładunków. Doskonale chroni przed wilgocią. W branży spożywczej używana jest do tworzenia zestawów. Takie opakowania mogą mieć kontakt z żywnością, ponieważ są nietoksyczne. Produkt może zostać poddany recyklingowi, przez co przyjazny dla środowiska.