Wskazania do wykonania EKG wysiłkowego

Choroby serca są obecnie znacznym problemem naszych czasów. Zawały dotykają coraz większą liczbę osób, a co zaskakujące mogą one przytrafić się nawet bardzo młodym ludziom. Niewłaściwa dieta, która dostarcza nam zbyt dużo szkodliwego tłuszczu może bardzo źle wpłynąć na stan naszego serca. Jeśli dorzucimy do tego jeszcze siedzący tryb życia oraz zbyt dużą ilość stresu istnieje ryzyko, że problem może nam się przytrafić.

Wykonanie EKG wysiłkowego pomocne przy problemach sercowych

ekg wysiłkowe krakówKardiolodzy mają pełne ręce roboty. Mają całą masę pacjentów po zawałach oraz ludzi, którzy mają problemy z sercem, jak zaburzenia jego rytmu czy bóle w okolicy mostka. Często konieczne jest przeprowadzenie u takich ludzi specjalistycznych badań i na ich podstawie zlecenie odpowiedniego leczenia. Niezwykle przydatnym badaniem, które jest konieczne do wykonania zwłaszcza po zawale jest ekg wysiłkowe. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania i trwa kilka minut. Pomaga ono ocenić wydolność naszego serca i jest bardziej szczegółowe od zwykłego EKG. Aby dowiedzieć się na czym polega oraz gdzie można je wykonać wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „ekg wysiłkowe kraków„. Dowiemy się, jaki rodzaj ćwiczeń będziemy wykonywać podczas badania i jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jego wykonania. Stosuje się je w diagnostyce choroby wieńcowej oraz zaburzeń rytmu serca, a także po przebytym zawale. Należy jednak odczekać co najmniej trzy dni, bowiem nie należy go wykonywać bezpośrednio po zawale.

Każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie. Nasze serce jest niezwykle ważnym narządem i od jego sprawności zależy nasze samopoczucie oraz funkcjonowanie w codziennym życiu. Warto zatem poświęcić mu trochę uwagi, prowadzić aktywny tryb życia, unikać stresu oraz szkodliwych produktów spożywczych i przetworzonej żywności.