Wielobarwne pieluchy niemowlęce

Pieluszki bawełniane oraz tetrowe są nadal bardzo chętnie wykorzystywane przez rodziców, mimo zastąpienia ich pampersami. Większość osób wykorzystuje je jednak do wielu innych czynności związanych z zajmowaniem się oraz pielęgnacją niemowlaka oraz nieco starszego dziecka. Bez wątpienia pieluszki są nieodłącznym elementem każdej noworodkowej wyprawki.

Wykorzystanie kolorowych pieluszek 

kolorowe pieluchy dla niemowlakaZastosowanie pieluch jest bardzo różne – od owijania dziecka w tzw. kokon, aby czuło się bezpiecznie szczególnie w pierwszych dniach życia, po zastępowanie ich tradycyjnego kocyka, a nawet ręcznika kąpielowego. Wszystko w dużej mierze zależy od materiału, z którego została wykonana pieluszka oraz jej wielkości. Najpopularniejsze są oczywiście kolorowe pieluchy dla niemowlaka, które doskonale się prezentują. Tego rodzaju produkty są w pełni bezpieczne dla skóry dziecka – nie powodują alergii czy podrażnień. Pieluszki wykorzystuje się także podczas spacerów, aby ochronić główkę przed zbyt silnym nasłonecznieniem oraz w czasie karmienia, aby w ciagu chwili wytrzeć buźkę maluszka. Rodzice mają szeroki wybór pieluch – w różnych kolorach oraz wzorach, m.in. postaciami bajkowymi czy zabawnymi zwierzątkami. Bardzo często jest to nieodłączny element każdej drzemki dziecka (poza smoczkiem oczywiście). Dziecko uwielbia się przytulać do zwiniętej pieluszki, która go uspokaja i pomaga zasnąć.

Ceny są bardzo różne, jednak najlepiej zdecydować się na zakup gotowych zestawów, składających się z kilku kolorowych pieluszek. Taki produkt można również nabyć jako forma podarunku dla nowo narodzonego maluszka, a raczej jego rodziców. Pieluszek dokładnie tak jak pampersów nigdy nie jest za mało więc z całą pewnością będzie to trafiony prezent dla bliskich osób, u których pojawił się nowy członek rodziny.