W ferie zimowe jeździmy nad polskie morze

Przez cały rok czekamy z żoną i naszym siedmioletnim synkiem na zimę i ferie, które w tym czasie ogłoszone są w szkołach. Czekamy na ten czas, ponieważ uwielbiamy zimą pojechać sobie nad polskie morze. W tym roku pojedziemy już po raz kolejny na zimowy urlop do Międzyzdrojów. To bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym miejscowość.

Rezerwujemy pokój na prywatnej kwaterze

niedrogie pokoje nad morzem w międzyzdrojachNad polskie morze jeździmy też latem, ale to właśnie zimą można zyskać najwięcej pod względem zdrowotnym. Wiadomo, że z wody do powietrza przedostaje się jod, którym oddychanie jest bardzo dobre dla zdrowia. I właśnie to jest cel, który nam przyświeca, szczególnie w kontekście naszego dziecka. Oddychanie zdrowym powietrzem to jedno a drugie to codzienne spacery w zdrowej temperaturze – najlepiej minusowej. Im zimniej tym mniej wirusów i zarazków i dlatego właśnie pobyt nad morzem w ferie zimowym ma tylko i wyłącznie same plusy dla zdrowia. Zimą na urlopie staramy się nie wydawać zbyt wiele na noclegi. Wybraliśmy ten kierunek, bo przed pierwszymi feriami nad Bałtykiem nalazłem przez internet niedrogie pokoje nad morzem w Międzyzdrojach. I jak je wtedy zarezerwowałem za naprawdę śmieszne pieniądze to byliśmy z tego pobytu bardzo zadowoleni. I tak zostało do teraz, bo cały czas jeździmy naszą wesołą trójką w to samo miejsce. Na prywatnych kwaterach standard pokoju może być nawet wyższy niż w hotelach czy pensjonatach.

Już nie możemy się doczekać kolejnych ferii zimowych. Naprawdę uwielbiamy wspólne spacery brzegiem morza. Kiedy od strony morza zawieje taki mroźny wiatr to spacer jest dużym wyzwaniem, ale zawsze dzielnie pokonujemy takie przeszkody. Bo to jest właśnie urok naszego Bałtyku, który piękny jest nie tylko latem, ale również zimą. A najlepsze i najtańsze pokoje można znaleźć zawsze na prywatnych kwaterach.