Urocze dekoracje do pokoju dziecięcego

Nadszedł ten moment – przygotowujemy się do przyjścia na świat naszego dziecka. Kupujemy ubranka, zabawki, pieluchy i oczywiście – urządzamy dziecięcy pokoik. Jest to spore wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców, szczególnie jeśli nie znamy płci dziecka. Jednak urocze ozdoby i pastelowe kolory sprawdzą się zarówno w przypadku chłopca, jak i dziewczynki.

Wybieramy urocze, dziecięce artykuły ozdobne

urocze artykuły dekoracyjneRzeczy podstawowe takie jak pościele, firanki, czy ręczniczki z pewnością dawno mamy zakupione. Jednak dekoracje również są bardzo istotną kwestią, której nie powinniśmy bagatelizować. Dziecko intensywnie odbiera świat zmysłami, głównie wzroku i dotyku. Dlatego wszelkie ozdoby powinny być miłe dla dziecięcego oka, radosne i przyjemne w dotyku. Urocze artykuły dekoracyjne znajdziemy w każdym sklepie z asortymentem niemowlęcym i dziecięcym. Tam kupimy wszelkie maskotki, lampki, czy zabawki. Pamiętajmy, by nie kupować rzeczy dla dzieci w chińskich marketach – nie mamy wtedy pewności, czy są bezpieczne i raczej nie posiadają atestów i certyfikatów. Warto natomiast poprzeglądać rękodzielnicze oferty w internecie (a może nawet w naszym mieście jakiś artysta ma swój mały sklepik?). Sporo twórców robi śliczne i słodkie maskotki na szydełku, urocze drewniane klocki, radosne obrazki na ścianę, kolorowe makatki i makramy (np. bardzo popularne łapacze snów). To piękne i wyjątkowe ozdoby, a dodatkową zaletą jest to, że wspieramy małe biznesy.

Konieczne jest, by wszystkie te urocze dekoracje były dla dziecka bezpieczne. Te, z którymi dziecko będzie mieć bezpośredni kontakt powinny być wykonane z miłych w dotyku, bezpiecznych materiałów – bez ostrych rogów, części, które dziecko mogłoby urwać i połknąć itd. Śliczny pokój – jak najbardziej, jednak to bezpieczeństwo i zdrowie naszego dziecka musi być dla nas na pierwszym miejscu.