Towary, które importują Polacy

Na całym świecie bardzo mocno rozpowszechniony jest import oraz eksport towarów. Wielu z nas nie wyobraża sobie prawdziwej sałatki bez greckiej oliwy czy samych oliwek. Inni natomiast hiszpańskie suszone pomidory dodają do swoich potraw bez względu na to gdzie mieszkają. Dlatego importowanie towarów jest na porządku dziennym i dotyczy większości krajów.

Ulubione produkty przywożone z Chin

import towarów z chinW ubiegłym roku Polacy najczęściej importowali rożnego rodzaju produkty najczęściej z Niemiec. Drugim krajem, z którego zwozimy rożny towar to Chiny. O ile z Niemiec przywozimy słodycze, chemię oraz samochody. O tyle z Chin najczęściej importujemy ubrani oraz sprzęt elektroniczny. Do takiego sprzętu zaliczamy przede wszystkim telefony, zegarki typu Smartwatch, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, roboty odkurzające, tablety i laptopy. Wszystko to po pierwsze w Chinach jest tańsze niż u nas. Po drugie Chiński sprzęt jest naprawdę rewelacyjnej jakości i nie ma się czego doczepić. Cena idzie w prze z jakością oraz mimo wszystko jest ona atrakcyjna. Zazwyczaj import towarów z Chin odbywa się drogą powietrzną oraz lądową. Wszystko zależy w jakich ilościach zamawiany jest towar. Obecnie bardzo często Polacy decydują się kupować na chińskich stronach sprzedażowych w  internecie. Tam mają wszystkie dostępne produkty i akcesoria, a do tego oczywiście darmową wysyłkę. Jedyny minus to długi czas oczekiwania na dostawę bo nawet 2 miesiące.

Polacy bardzo często eksportują swoje specjały narodowe do innych krajów. Do takich zapewne należy oscypek, który trafił nawet do księgi rekordów Guinessa. Oczywiście import jest także ważny dla gospodarki światowej, dlatego bardzo często importujemy towary od naszych najbliższych sąsiadów lub tych zdecydowanie oddalonych od naszego kraju np. z Chin.