Supernowoczesne wózki dla seniorów

Termin starości dotyczy każdego z nas. Chociaż, w młodym wieku, wydaje nam się, iż starość nas nie dotyczy, jest to z pewnością bardzo mylne stwierdzenie, ponieważ stare dobre powiedzenie, mówi nam, że nic nie trwa wiecznie, a młodość kończy się przed wcześnie. Jest to, jak najbardziej prawdziwe stwierdzenie, które ma w stu procentach się sprawdza.

Jaki wózek wybrać dla seniora?

wózki inwalidzkie elektryczne typu skuterJeżeli chcemy aby nasza starsza i schorowana babcia, pomimo braku zdolności poruszania się o własnych siłach nie była więźniem swojego domu, możemy sięgnąć po kilka sprawdzonych sposobów, które z pewnością pozwolą jej odpocząć wraz ze znajomymi lub zrobić samemu zakupy. Idealnym rozwiązaniem, ale też kosztownym, są wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter. Cena takiego pojazdu wynosi ok 5 tyś złoty. Jednak pieniądze, które wydasz na zakup takiego urządzenia, z pewnością nie będą wydane w błoto. Wózek inwalidzki typu skuter posiada ładowany akumulator, który pozwala na przejechanie ok. 20 km na jednym ładowaniu. Oprócz tego posiada wszelkie udogodnienia, takie jak światła mijania, kierunkowskazy, sygnał dźwiękowy i oczywiście dwa lusterka. Zaletą tego wózka jest to, że może się nim poruszać każda osoba, bez konieczności posiadania dodatkowych uprawnień. Nie musimy również ponosić opłat, za ubezpieczenie czy też przegląd techniczny.

Wózki inwalidzkie typu skuter, są bardzo dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem, aby osoba starsza mogła się wybrać między ludzi i czerpać jak najwięcej przyjemności, z życia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak u nas w Polsce nadal rzadko spotykane. Prawdopodobnie, jest to spowodowane tym, że osoby starsze, które dostają 1000 zł emerytury, za 40 lat pracy nie stać, na tak drogi sprzęt, a jej rodzina, która zarabia najniższą krajową, również nie może pozwolić sobie, na taki zakup.