Stojące szafy do archiwum

 

Archiwum, które najczęściej znajduje się w dziale personalnym każdej firmy, jest bardzo ważną jej częścią. To w nim znajdują się dane związane z pracownikami, którzy pracowali w firmie we wcześniejszych latach, ale również dane, które dotyczą obecnych pracowników i klientów. Z tego względu archiwum powinno być wyposażone w dobrej jakości szafę o wysokich zabezpieczeniach.

Bezpieczne przechowywanie dokumentów

stojące szafy na dokumentyDokumenty, które charakteryzują się dużym priorytetem bezpieczeństwa, powinny być przechowywane w odpowiedniej szafie na dokumenty. Dużą popularnością na rynku cieszą się stojące szafy na dokumenty. Szafy te charakteryzują się różnymi rozmiarami. Znajdziemy więc wąskie szafy, które przypominają zamykane regały. W tego typu szafach bez problemu będziemy mogli ustawiać teczki personalne naszych pracowników i sięgać po nie, kiedy będziemy mieli taką potrzebę. Drugim typem, również cieszącym się zainteresowaniem wśród klientów, są szafy, które doskonale sprawdzają się w przypadku różnego typu kartotek. Oczywiście, szafy te najczęściej znajdują swoje zastosowanie w miejscach takich jak przychodnie medyczne, gdzie lekarz najczęściej korzysta jeszcze z funkcjonalności kartoteki papierowej pacjenta. Szafy te składają się z kilku obszernych szuflad, w których możemy przechowywać poukładane alfabetycznie karty pacjentów i wyjmować je zgodnie z naszymi potrzebami.

Szafy na dokumenty wykonywane są z materiałów, które są odporne na ogień i oddziaływanie wody. Dzięki temu dokumenty, które przechowywane są wewnątrz szafy, są w pełni zabezpieczone przed zniszczeniem. Jednocześnie są to szafy, które możemy zamykać na klucz, więc ich zawartość jest zabezpieczona również przed dostępem niepowołanych osób, które nie powinny korzystać z tych dokumentów.