Sprzedaż i zakup firm

Czasami wśród najbardziej efektywnych pomysłów są te najprostsze, które dotyczą kupna już działającej firmy. Okazuje się, że wiele osób wcale nie myśli o tego rodzaju rzeczach i szuka innowacyjnych pomysłów, które nie są jeszcze sprawdzone na rynku. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i zobaczyć jakie oferty znajdują się w naszym mieście czy okolicy.

Przejęcie nowej spółki

gotowe spółki na sprzedażCzęsto przedsiębiorcy z jakiś przyczyn chcą zmienić profil swojej działalności lub całkowicie zrezygnować z jej prowadzenia. Przyczyny są bardzo różne dlatego niska rentowność wcale nie musi być jedną z nich. Najczęściej spotykane to oczywiście nuda lub zmiana miejsca zamieszkania. W takich momentach często ludzie chcą sprzedać swoje spółki. Takie przejęcie też jest świetnym posunięciem w momencie kiedy mamy swoją firmę ale chcemy ją poszerzyć. Wtedy zaangażowanie w firmę, która już istnieje jest sporo łatwiejsze. Przede wszystkim nie musimy po raz kolejny zaczynać od zera. Wystarczy wprowadzić kilka istotnych zmian, które pozwolą nam na zmienienie profilu danej działalności. Gotowe spółki na sprzedaż posiadają wiele atutów takich jak umowy, pracownicy, lokalizacja czy zgromadzona wiedza w danej organizacji. Odpowiedni menager, który zajmuje się zarządzaniem takiego miejsca może spokojnie wprowadzać nowe zasady. Dzięki temu nawet z pozoru odmienna spółka może szybko stać się tożsama z taką, która będzie spełniała nasze założenia i cele.

Koszt nowej działalności może być bardzo zróżnicowany. Największe spółki to wydatek z rzędu nawet kilku milionów złotych, a mniejsze dostaniemy czasami już od dwudziestu tysięcy. Najbardziej powszechna jest branża spożywcza oraz gastronomiczna, ponieważ tym najczęściej zajmują się nowi i mniej doświadczeni przedsiębiorcy.