Sposoby na osuszanie budynków

Metoda iniekcji krystalicznej zaczęła zyskiwać na popularności po powodziach, które nawiedziły Polskę w roku 1997. Ich efektem były zawilgocone mury spowodowane bezpośrednim kontaktem z płynącą wodą, a także kapilarne podciąganie wilgoci z wód gruntowych na wysokim poziomie. Czy wciąż warto decydować się na skorzystanie z tej metody? Na czym ona przebiega i  jakie są jej zalety?

Skuteczność iniekcji krystalicznej

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejWłaściwie wykonana iniekcja krystaliczna pozwala zarówno na osuszanie murów, jak i na skuteczne zabezpieczanie ich przed dalszym procesem podciągania wilgoci z gruntu. Warto zastosować skuteczne osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. O popularności tej metody decydują różne czynniki. Pierwszym z nich jest skuteczność w razie bardzo mocno zawilgoconych murów. Możliwe jest także wykonanie w ten sposób izolacji przeciwwilgociowej, bez jednoczesnej konieczności wykonania osuszania murów. Dużą zaletą jest niewątpliwie niski koszt tej technologii, obecnie nawet uznaje się tą metodę za najtańszą. Istotnym aspektem dla wielu klientów jest ekologiczność, ponieważ w przypadku iniekcji krystalicznej stosuje się bezpieczne dla środowiska preparaty mineralne, które są wytwarzane z naturalnych surowców. Choć metoda ta wydaje się skomplikowana, zwłaszcza ze względu na konieczność wykonania nawiertów iniekcyjnych, to jednak metoda ta jest prosta oraz szybka w wykonaniu.

W efekcie wprowadzenia do otworów iniekcyjnych specjalnej masy, tworzona jest izolacja pozioma oraz pionowa. Warstwą izolacyjną są nierozpuszczalne w wodzie minerały, które uniemożliwiają gromadzenie się wody. Jest to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod osuszania murów, ze względu a możliwość wykorzystania jej zarówno w starych budynkach, jak i w nowych domach, a także bardzo zadowalające rezultaty. Dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tej metody osuszania nieruchomości.