Sen na twardym materacu

 

Są zwolennicy zarówno twardych, jak i miękkich materacy do spania. Ja o wiele wygodniej czuje się na materacu, który charakteryzuje się pewnym poziomem twardości. Według mojego fizjoterapeuty taki materac jest bardzo zdrowy dla mojego kręgosłupa. Poza tym sen jest bardzo wygodny, ponieważ mimo twardości materac jest dopasowany do mojego ciała. Zdecydowanie czuje się wyspany.

Moje doświadczenia z twardym materacem

twarde materace do spaniaWedług mnie twardy materac jest najlepszy. Dzięki jego sprężynom oraz piance doskonale nadaje się do spania. Twarde materace do spania dopasowują się do sylwetki człowieka, dlatego nie musi on długo szukać najwygodniejszej pozycji. Poza tym są dobre dla pleców. Pracuję jako kierowca, dlatego mój kręgosłup często jest obciążony. Sen na twardym materacu sprawia, że nie mam problemu z bólami kręgów. Na twardym materacu łatwiej jest zapewnić sobie hiperwentylację ciała podczas snu. Co za tym idzie, nie jest nam zbyt gorąco, co także wpływa na komfort snu. Taki twardy materac wykonany jest z pianki, a także ze sprężyn. Jednak jest wykonany w taki sposób, że nawet po wielu latach nie będzie problemu z tym, aby materac zachował się w dobrej kondycji. Polecam sen na twardym materacu, gdyż ma on korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie w trakcie dnia. Zwłaszcza jeśli dużo pracujesz w pozycji siedzącej, która dość mocno obciąża Twój kręgosłup. Zwłaszcza górny odcinek kręgosłupa i odcinek szyjny.

Twardość materaca to bardzo pożądana cecha. Dzięki temu każdy, kto obawia się, że ma problemy z kręgosłupem może się wygodnie wyspać i nie narzekać z powodu odczuwanego bólu. Poza tym twarde materace mają duży udział w korygowaniu potencjalnych wad kręgosłupa. Nie musisz nawet wiedzieć, że taki proces zachodzi, jednak będzie to odczuwalne po latach.