Różne rodzaje wełnianych tkanin

Wełna, podobnie jak inne tkaniny, może być łączona z różnymi przędzami, dzięki czemu możliwe jest tworzenie materiałów cechujących się kilkoma właściwościami zamiast jednej. W sklepach internetowych dostępne są materiały składające się z różnych mieszanek, a tkaniny wełniane nie są w tym zakresie żadnym odstępstwem.

Wybór tkanin wełnianych w sklepie internetowym

tkaniny wełniane w sklepie internetowymJeśli chodzi o dostępne tkaniny wełniane w sklepie internetowym, na pewno musimy zdawać sobie sprawę z tego, że asortyment tychże tkanin jest zdecydowanie większy niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Znajdziemy tutaj tkaniny wełniane wykonywane z wełny owczej (w tym wełny szetlandzkiej, szewiot i merynos), wełny wielbłądziej kamela i wikunia, wełny pozyskiwanej z grzbietu alpak, wełny koziej, z której wykonuje się kaszmir i moher, a także wełny króliczej, czyli wełny angory. Sklepy internetowe zaproponują nam materiały charakteryzujące się różną czystością składu, jeśli chodzi o wymienione rodzaje wełny i tkanin z niej wykonywanych. Czasami może okazać się, że będziemy bardziej poszukiwali konkretnej mieszanki, w której skład będzie wchodziła wełna, niż tkaniny charakteryzującej się czystością składu. Dzięki mieszankom wełny i innych materiałów, tkaniny nabierają wytrzymałości i elastyczności. Wełna zaś, klasycznie nadaje każdej tkaninie, w której skład wejdzie, możliwości ogrzewania, a więc zapewnienia komfortu termicznego w czasie chłodnych dni.

Tkaniny wełniane charakteryzują się nie tylko różnym składem, ale również różną kolorystyką i splotami, z których zostały one utkane. Jednymi z najpopularniejszych tkanin tkanych kolorowymi wełnami są tartan i tenis, ale nie są to jedyne rodzaje tkanin, które znajdziemy w sklepach internetowych proponujących nam różnego typu materiały.