Przyjemny odpoczynek w sanatorium

 

Chorując przewlekle często dostajemy skierowania na dodatkowe leczenie. Z reguły jest ono prowadzone w sanatorium, gdzie przebywamy około dwóch, bądź trzech tygodni. Taki pobyt nie musi być nudny, ważne jest by odpowiednio korzystać z atrakcji, które zapewnia nam ośrodek i miasto, w którym przebywamy.

Jak wygląda pobyt w sanatorium?

ciechocińskie sanatoria - mapaJeśli dostaniemy skierowanie do sanatorium, nie oznacza to, że zaraz będziemy musli się do niego wybrać. Termin można ustalić ze swoim lekarzem prowadzącym, jeśli oczywiście nic nie jest pilne. Kiedy już jesteśmy na miejscu dostajemy rozkład każdego dnia i oczywiście pokój. Cały pobyt w sanatorium jest opłacany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jeśli jesteśmy ubezpieczeni. W związku z tym nie musimy zabierać swoje prowiantu, czy pościeli. W czasie kiedy nie mamy zabiegów możemy robić wiele rzeczy. Najpopularniejszym w Polsce miastem, do którego przyjeżdża wiele kuracjuszy jest z pewnością Ciechocinek. To właśnie tam w wolnym czasie możemy udać się na koncert, spacer pod tężniami, czy na kolacje ze znajomymi. Jeśli nie znamy dobrze miasta wystarczy poprosić w recepcji ośrodka o broszurkę, ciechocińskie sanatoria – mapa i dzięki temu bez problemu wszędzie trafimy. Oczywiście przy tych wszystkich atrakcjach trzeba stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, by nie zrobić sobie krzywdy. W przypadku kiedy nie mamy ochoty na zwiedzanie miasta, możemy spotkać się z naszą rodziną. Może ona odwiedzać nas kiedy chce, nie przeszkadzając oczywiście przy zabiegach.

Pobyt w sanatorium nie musi być nudny i nieprzyjemny. Odpowiednia organizacja czasu i chęć poznawania nowych miejsc z innymi kuracjuszami może sprawić, że będziemy się bardzo dobrze bawić i dwa tygodnie miną bardzo szybko. W związku z tym ważne jest, by nie nastawiać się negatywnie, tylko przyjechać w dane miejsce i korzystać ze wszystkich dogodności, które nam oferuje.