Przyczyny stosowania agrotkanin

W naszej strefie klimatycznej uprawa konkretnych roślin wymaga naprawdę odpowiedzialnego podejścia, ponieważ musimy uwzględnić między innymi zmieniające się warunki. Nie mamy na nie wpływu, ale za to możemy wykorzystać rozwiązania, które sprawią, że nie będą one problemem dla roślin. Inwestycja w agrotkaninę może błyskawicznie okazać się naprawdę dobrą decyzją.

Właściwe postępowanie z agrotkaninami

agrotkaninaWszystko powinniśmy rozpocząć od właściwego dopasowania takich agrotkanin, bo każda z nich może mieć zupełnie inne zastosowanie, które będzie zależało między innymi od grubości tego materiału. Przecież na przykład truskawki, które wykazują niską odporność na ujemne temperatury, powinny pozostawać przykryte przez cały okres zimowy. W tym przypadku możemy zastosować swobodnie agrotkaninę o większej grubości. Tym bardziej że jest ona wykonana w taki sposób, aby zapewniała zupełnie normalny dopływ powietrza do roślin. Agrotkanina sprawdza się w różnych okolicznościach, ponieważ nie zmienia swoich właściwości pod wpływem różnych czynników atmosferycznych. Pod warunkiem, że położymy ją na odpowiednim stelażu, to może ona chronić rośliny również przed zgnieceniem pod wpływem dużego ciężaru śniegu. Z wykorzystywaniem agrotkaninie będziemy mieli jednak żadnego problemu, ponieważ docierają one zwykle do nas w postaci zwiniętej. Ceny tych agrotkanin zależą przede wszystkim od ich długości, a także grubości.

Wtedy gdy agrotkanina przestaje być już potrzebna, wystarczy ją po prostu zwinąć i zabezpieczyć na przykład przed osadzaniem kurzu, by ponownie wykorzystać w kolejnym sezonie. Dzięki agrotkaninom uchronimy nasze warzywa nawet przed majowymi przymrozkami, które potrafią być naprawdę niebezpieczne. Waga tego produktu będzie zadziwiająco mała.