Proszkowe malowanie rzeczy

Malowanie proszkowe to nic innego jak nakładanie naelektryzowanych cząstek specjalnej farby proszkowej na powierzchnię, na przykład metal. Farby proszkowe z kolei to termoutwardzalne substancje, które utrzymują się na malowanym przedmiocie.

Specjalne farby proszkowe

farby do malowania proszkowegoPrzed malowaniem proszkowym powierzchnię, którą chcemy pomalować musimy odpowiednio przygotować. Musi być ona bardzo dokładnie oczyszczona, a także nawierzchnia musi być sucha. Podczas malowania proszkowego stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego bądź elektrokinetycznego. Farby do malowania proszkowego odznaczają się brakiem rozpuszczalnika w ich składzie. Malowanie z użyciem farby proszkowej daje idealny efekt końcowy pomalowanej powierzchni. Powłoka pomalowana farbą proszkową nie ma zacieków, jest gładka. Jest to rozwiązanie ekologiczne oraz ekonomiczne. Ta metoda zapewnia duże oszczędności i brak marnotrawstwa farby. Na rynku znajdują się różne kolory farby do malowania proszkowego. Technologię taka zazwyczaj wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej, ogrodowej czy budowlanej oraz w szeroko rozumianym przemyśle. Farby proszkowe stanowią pewnego rodzaju barierę ochronną powierzchni głównie metalowych przed korozją, czy również zadrapaniem a także przed innymi detergentami, czy również wysoką temperaturą. Farby do malowania proszkowego, a także samo malowanie proszkowe jest obecnie bardzo popularną metodą malowania. Coraz więcej osób na nią się decyduje.

Do malowania proszkowego należy zaopatrzyć się w specjalne farby. Można je zakupić w sklepach malarskich oraz w motoryzacyjnych ze względu na to, że najczęściej tam są używane, a także są specjalne hurtownie farb proszkowych. Wybór koloru jest bardzo szeroki, dlatego można wybrać odpowiedni dla siebie.