Prawidłowe dawkowanie monohydratów kreatyny

Osoby zaczynające swoją przygodę ze sportem i siłownią, stopniowo wdrażają się zarówno w ćwiczenia a później w prawidłowe żywienie. Jednak to prawidłowe żywienie i suplementacja odgrywają tutaj największą rolę. Musimy przede wszystkim dobrać odpowiednią ilość kalorii oraz składników odżywczych do intensywności swoich treningów.

Jak dawkować monohydrat kreatyny?

monohydraty kreatyny dawkowanieJeśli mówimy o suplementacji, nie możemy zapominać o składnikach odżywczych które dadzą nam podczas treningu siłę, pozwolą na budowanie się mięśni oraz sprawią, że będą one gotowe do dalszej pracy. Warto więc pamiętać o odpowiednim doborze białka i węglowodanów a także kreatyny, która sprawi, że nasze ciało nie będzie przemęczone, mięśnie będą silne i zobaczymy efekty w ich wyglądzie. Bardzo ważnym suplementem jest monohydraty kreatyny dawkowanie którego powinno być odpowiednio dobrane do potrzeb naszego organizmu. Dlatego monohydrat, ponieważ jest to substancja najczystsza, której działanie będzie najmocniejsze i przyniesie szybko odpowiednie efekty. Jest to też zdrowy suplement jednak jego dawkowanie powinno być rozpisane przez doświadczonego trenera personalnego, dlatego tak ważne jest rozpoczęcie swojej przygody z siłownią z pomocą profesjonalisty. Sami nie jesteśmy w stanie odpowiednio oszacować potrzeb naszego organizmu w porównaniu z treningiem jaki wykonuje i energią, jaką na te ćwiczenia potrzebuje.

Nie możemy zapominać, że nasze ciało, jeśli tylko będziemy je odpowiednio traktować, na pewno odwdzięczy nam się piękną figurą. Nie chodzi o to, aby być szczupłym ale żeby mieć zgrabne ciało, czego niestety nie da się osiągnąć bez siłowni, treningów, poświęcenia oraz odpowiedniej diety i suplementacji, które mają tutaj swój ogromny wpływ również na nasze samopoczucie.