Praktyczne grzejniki kanałowe

Grzejniki konwekcyjne to doskonały sposób na ogrzewanie niewielkich powierzchni. Ten typ ogrzewania świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jako dodatkowy element w sytuacjach awaryjnych, lub też na działce, w domku letniskowym, w sytuacji, kiedy nie posiadamy tam żadnej innej instalacji grzewczej.

Gdzie sprawdzi się grzejnik kanałowy?

konwektory kanałoweTen rodzaj ogrzewania pozwala szybko i skutecznie ogrzać średniej wielkości przestrzeń. Sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, kiedy to centralne ogrzewanie włączane jest przez sieć zbyt późno, a także w domu jednorodzinnym, szczególnie w przestrzeniach szczególnie zimnych jak korytarz czy sień. Przenośne grzejniki konwektorowe doskonale sprawdzą się w ogrzewaniu garażu lub warsztatu, gdzie nieprzyjemnie niska temperatura utrudnia pracę. Nieco innym rodzajem tych urządzeń są konwektory kanałowe. Ten typ grzejnika montowany jest w pomieszczeniu na stałe. Nie zajmuje jednak przestrzeni jak klasyczny grzejnik, ponieważ montowany jest w specjalnie przygotowanym kanale w podłodze. Jest zatem doskonałym rozwiązaniem w przypadku przestrzeni trudnych do zaaranżowania. Nie ogranicza nam wolnych ścian do zadysponowania, a jedyną widoczną oznaką jest kratka w podłodze, która maskuje umieszczony tam grzejnik. Konwektory kanałowe montowane są równie chętnie w obiektach przemysłowych, jak i w domach prywatnych. Ich ogromną zaletą jest niwelowanie zimna napływającego z dużych przeszklonych przestrzeni, ponieważ to wzdłuż nich najczęściej są montowane. Dzięki takiemu położeniu grzejnika zimne powietrze napływające do pomieszczenia przez nieszczelności w oknach jest od razu nagrzewane, a cyrkulacja ciepłego powietrza w pomieszczeniu jest znacznie lepsza.

Ten typ grzejników niezwykle łatwo dopasować do każdego wnętrza, ponieważ poszczególne modele różnią się wymiarami, przy czym najczęściej jest możliwość zamówienia wymiaru niestandardowego, dopasowanego do konkretnej przestrzeni. Różny rodzaj maskowania również ułatwia nam dopasowanie urządzenia do aktualnej aranżacji wnętrza.