Potrzebowałam pracowników z Ukrainy do pracy

Prowadzę własne gospodarstwo rolne. W sezonie letnim zawsze mam dużo pracy. W tym roku postanowiłam zatrudnić jakiś pracowników, ponieważ wiedziałam że nie dam sobie sama rady. Sęk w tym, że nie miałam pojęcia, gdzie szukać odpowiednich ludzi. Chciałam bowiem zatrudnić pracowników z Ukrainy, którzy szukali w naszym mieście pracy sezonowej.

Skorzystałam z usług leasingu pracowników

efektywny leasing pracowników z ukrainyWiedziałam, że moja sąsiadka, kiedyś korzystała z takich usług, dlatego poszłam do niej na herbatę, żeby przy okazji dowiedzieć się, jak w legalny sposób zatrudnić osoby do pracy z Ukrainy. Poleciła mi ona efektywny leasing pracowników z ukrainy. W tym celu wystarczy udać się do agencji pracy tymczasowej, która  wynajmuje pracowników do pracy sezonowej. Skorzystanie z tej formy zatrudnienia ma wiele plusów. Przede wszystkim mamy stuprocentową pewność, że osoby które zatrudniamy przebywają w Polsce legalnie, mają ważną wizę oraz pozwolenie na pracę. Wszelkimi formalnościami w tym zakresie zajmuje się agencja. Poza tym jest to opcja opłacalna ekonomicznie, ponieważ faktycznym pracodawcą pozostaje agencja i to oni muszą odprowadzą wszelkie składki do urzędów, a my tylko podnajmujemy od nich pracownika. Wzięłam od sąsiadki numer telefonu i adres tej agencji pracy i udałam się tam od razu po wizycie u niej. Byłam bardzo zadowolona i już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Najważniejsze było dla mnie to, że agencja ta posiada szeroką bazę wyspecjalizowanych pracowników i  bez problemu, bez większych trudności kwalifikacyjnych znalazłam tam odpowiednią osobę do pracy w moim gospodarstwie rolnym. Jestem bardzo zadowolona, tym bardziej że nie musiałam w związku z tym ponosić żadnych dodatkowych kosztów ani wpłacać prowizji za znalezienie pracownika.