Polecane produkty bez glutenu

Kiedyś gluten był mało znanym rodzajem białek, które znajdują się przede wszystkim w mące pszennej. Dziś już wiemy, że to właśnie on jest odpowiedzialny za wiele dolegliwości układu pokarmowego, a także, że to właśnie z jego muszą unikać osoby chore na celiakie.

W jakich produktach nie ma glutenu?

produkty bezglutenowe dla alergikówOsoby będące na diecie bezglutenowej nie mają łatwo jeżeli chodzi o robienie zakupów spożywczych, ponieważ zdecydowana większość powszechnie dostępnych produktów zawiera gluten. W przypadku niektórych z nich wynika to z zawartości mąki pszennej, a innym razem gluten jest celowo dodawany, ponieważ nadaje produktom odpowiedniej konsystencji. Produkty bezglutenowe dla alergików najlepiej kupować w sklepach ze zdrową żywnością lub specjalnych sklepach specjalizujących się w sprzedaży takiego asortymentu. Obecnie na rynku możemy już spotkać płatki śniadaniowe, majonezy, gotowe sosy czy nawet wędliny bez glutenu. Jak wiadomo gluten znajdziemy w większości przetworzonych produktów i gotowych daniach, dlatego konieczne jest ich unikanie. Jednym z najpopularniejszych produktów bez glutenu jest wszelkie pieczywo z mąki kukurydzianej, gryczanej, ryżowej czy jaglanej. Również dostępne są słodycze bez glutenu, które bezpiecznie mogą spożywać osoby chore na celiakie. Wszystkie produkty bez glutenu są przede wszystkim zdrowe, nie są przetworzone i zawierają cenne składniki odżywcze. Na pewno największy ich wybór znajdziemy w sklepach internetowych, które oferują je w atrakcyjnych cenach.

Dziś, po produkty bezglutenowe sięgają nie tylko osoby, które nie mają wyboru ze względu na swoją chorobę czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale także te które są zdrowe, ale chcą urozmaicić swoją dietę i uzupełnić w cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały.