Polecane mleko modyfikowane

Od momentu narodzin dziecka, życie matki zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Od tej chwili będzie ona każdego dnia malucha karmić, myć, przewijać czy usypiać na zmianę z ojcem. Początki mogą być trudne, ale z czasem czynności te stają się automatyczne.

Wybór mleka modyfikowanego

mleko modyfikowane na kolkiMłodzi i niedoświadczeni rodzice muszą się uzbroić w cierpliwość, gdyż pierwsze karmienie czy mycie malucha może być stresującym przeżyciem. Karmienie mogłoby się wydawać banalną czynnością, bo przecież dzieci potrafią już ssać, ale pomimo tego czasem pojawiają się nieprzewidziane komplikacje. Przede wszystkim nie każda mama chce lub może karmić dziecko piersią, zatem już tu mamy pierwszą przeszkodę. Rozwiązaniem tego problemu są mleka modyfikowane, które obecnie są ogólnie dostępne w aptekach, drogeriach czy sklepach internetowych. Możemy je kupić dla dzieci już od pierwszego dnia życia aż do szóstego roku życia. Jednak większość rodziców podaje je maluchom średnio do drugiego lub trzeciego roku życia. W pierwszych miesiącach życia mogą się pojawić bolesne kolki, które są wynikiem zbyt łapczywego picia mleka lub jego niewłaściwego składu. W takich przypadkach polecane jest mleko modyfikowane na kolki, które nieco różni się składem od pozostałych rodzajów. Przede wszystkim zawiera ono specjalnie opracowane składniki, które ułatwiają trawienie. Są one sprzedawane w takiej samej formie co inne mleka i można je podawać w identyczny sposób, czyli rozpuszczając odpowiednią porcję produktu w wodzie.

Dostępne na rynku mleka modyfikowane są dokładnie przebadane pod względem składników oraz ich wpływu na zdrowie i rozwój dzieci we wczesnym wieku. Dlatego też są one bezpieczne i polecane przez pediatrów, jeżeli nie można dziecka karmić naturalnie, czyli piersią.