Polecana pralnia chemiczna

Pranie jest jedną z podstawowych prac domowych, które wykonuje niemalże każdy z nas. Przeważnie wsadzamy do pralki ubrania, które mają na metce informacje, że można je prać w wodzie, a te, które mają symbol literki „P”, należy oddać do pralni.

Czego nie wypierzemy w pralni chemicznej?

pralnia chemiczna RzeszówZdecydowana większość ubrań jest wykonana z bawełny, która jest najbardziej uniwersalną tkaniną. Jest też wyjątkowo wytrzymała na uszkodzenia, dlatego też można ją prać w pralce, nawet w dziewięćdziesięciu stopniach Celsjusza. Jednakże większość materiałów nie może być czyszczona w takich warunkach, gdyż stracą swoje właściwości. Przykładem ubrań, które nie mogą być prane w wodzie z proszkiem jest chociażby kurtka puchowa, ponieważ będzie się nadawać tylko do wyrzucenia. Takie ubrania należy oddawać do pralni chemicznej, które w specjalnych pralkach czyści odzież z oznaczeniem literki „P” na metce. Jednakże pralnie chemiczne przyjmują też szereg innych rodzajów ubrań i tkanin, które z różnych powodów nie można prać w standardowy sposób. Trafiają tu płaszcze, suknie ślubne, kotary, garnitury czy też pościel z hoteli. Pralnie nie tylko piorą, ale też prasują i odświeżają odzież. Poza nimi na rynku znajdziemy też pralnie ekologiczne, do których można przynosić niemalże dowolne ubrania, które mogą być czyszczone w tradycyjny sposób. Trzeba zaznaczyć, że na rynku można znaleźć pralnie standardowe, do których klienci zanoszą rzeczy i odbierają następnego dnia lub samoobsługowe, gdzie cały proces czyszczenia trzeba samemu pilnować.

Wiele pralni chemicznych poszerza swoją ofertę o czyszczenie materacy, dywanów czy wózków i plecaków. Jest też możliwość nawiązania współpracy z pralnią, na stały odbiór i przywóz rzeczy. Z takiej oferty często korzystają hotele i pensjonaty.

Najnowsze informacje na pralnia-perfekt.pl