Okrągły dach nad basenem

Trudno sobie wyobrazić okres letni bez basenu, zwłaszcza jeżeli posiada się duży ogródek, w którym możemy go umieścić. Posiadanie go wiąże się jednak z pewnymi koniecznymi czynnościami, a mianowicie czyszczeniem oraz odpowiednim zabezpieczeniem. Zastosowanie odpowiedniego zadaszenia basenowego może pomóc w zwalczeniu tych problemów.

Jakie zadaszenie basenowy wybrać?

zaokrąglone zadaszenia basenów ogrodowychNiezwykle uciążliwe może okazać się czyszczenie basenu, więc warto zabezpieczyć go przed piaskiem, liśćmi i innymi zanieczyszczeniami. Zaokrąglone zadaszenia basenów ogrodowych są konstrukcjami ramowymi, które wykonuje się z metalu, aluminium oraz rzadziej z drewna. Otaczają one basen i zakrywają go przed niekorzystnymi czynnikami, które panują na zewnątrz. Można je wykonać w dwóch wersjach. Jednym z nich jest zadaszenie stałe – buduje się je dookoła basenu i są one całkowicie nieruchome. Przez to, że nie można ich przestawiać częściej stosuje się zadaszenia mobilne. Ich najważniejszym elementem jest aluminiowa lub metalowa rama, która pozwala na dowolną konfigurację. Zaokrąglone zadaszenia sprawdzą się w przypadku domów, które mają mniejszą przestrzeń dookoła basenu – pasują one praktycznie wszędzie. Są regulowane i można je rozsuwać oraz zasuwać ręcznie bądź automatycznie. Dobrze wykonana instalacja pozwala zaoszczędzić pieniądze, które byśmy wydali w celu utrzymania wody – koszty jej utrzymania w należytej czystości ulegają znacznej redukcji. Woda pozostanie czysta przez długi okres czasu.

Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie basenu w czystości oraz skutecznie go zabezpiecza. Na rynku zadaszenia dostępne są w wielu wariantach, dlatego łatwo dopasować je do własnych potrzeb oraz według własnego poczucia estetyki. Dużą zaletą jest to, że można wówczas z takiego basenu korzystać przez cały rok – wystarczy posiadać odpowiednie urządzenie do podgrzewania wody.