Obrazy do sypialni w nowoczesnym stylu

Sypialnia już wyremontowana i zaczynasz planować jej wystrój? Miękki, puszysty dywan, satynowa pościel, stylowe lampki nocne to elementy, nad którymi na pewno się zastanawiasz. Sypialnia jest jednak takim miejscem, w którym nie ma wiele mebli – i tak jest dobrze, w końcu to miejsce służy temu, by odpocząć. Jednak, aby to miejsce nie wydawało się tak puste i bezbarwne, warto postawić na dekoracje ścian, np. obrazy.

Nowoczesne obrazy dla każdego wystroju

nowoczesne obrazy do sypialniCzy Wam też na myśl o sztuce nowoczesnej przychodzą na myśl głównie abstrakcyjne kształty, co do których czasem trudno jednoznacznie określić „co autor miał na myśli?”. Nie twierdzę, że sztuka abstrakcyjna jest zła, skądże. Jednak nie trafia ona do każdego i może być trudna w odbiorze. Wybierając nowoczesne obrazy do sypialni nie musimy się ograniczać do sztuki abstrakcyjnej. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się geometryczne obrazy. Zazwyczaj nie mają one żadnego głębszego przesłania, są jednak piękną i oryginalną ozdobą. Co więcej, mogą być wykonane w różnych technikach. Niektórzy artyści odrzucają pędzle i farby na rzecz „malowania” gwoźdźmi i nici. Ta technika nazywa się „string-art”, a za jej pomocą tworzy się trójwymiarowe obrazy. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór nie jednego dużego obrazu, a kilku, czy kilkunastu mniejszych. Wygląda to ciekawie szczególnie nad łóżkiem i jest bardzo nowoczesną koncepcją. Taka kompozycja wygląda najlepiej, gdy składa się z obrazów o prostych wzorach i pasujących do siebie kolorach. „Pasujących” niekoniecznie oznacza jednolitych. Warto poszukać inspiracji w Internecie i popatrzeć jak projektanci wnętrz potrafią łączyć kolory, o których nigdy nie pomyślelibyśmy, że będą dobrze ze sobą grać.

Wybór nowoczesnego obrazu do sypialni to tak naprawdę bardzo indywidualna kwestia. Aktualnie najbardziej popularne są motywy botaniczne, ale czy jeśli takie nam nie odpowiadają, oznacza, że nie możemy mieć nowoczesnej sypialni? Absolutnie nie! Geometryczne wzory, współczesne pejzaże, abstrakcja, obrazy przypominające grafiki komputerowe – jest w czym wybierać.