Nowoczesne podwójne karnisze do salonu

W tym roku zaplanowałam remont salonu. Pomieszczenie to mieściło się po północnej stronie budynku. Zleżało mi na tym aby mimo małej ilości promieni słonecznych pomieszczenie to jak najbardziej rozjaśnić.

Tanie funkcjonalne karnisze

karnisze podwójneOd zawsze lubiłam jasne czyste i proste przestrzenie. Aktualnie w moim salonie panował nieprzyjemny półmrok. Przez ten półmrok cały pokój wyglądał nieprzytulnie. Chciałam koniecznie to zmienić. Oprócz całkowitej wymiany mebli, zmiany koloru ścian i wymiany podłogi musiałam znaleźć sposób na to aby do pokoju wpadało więcej światła słonecznego. Mój narzeczony bardzo ceni sobie prywatność i nie lubi gdy okna nie są osłonięte firanami i roletami. Przez to też rolety typu dzień noc są zawsze otwarte. Karnisze jakie znajdowały się w pomieszczeniu były pojedyncze i mieściły się na nich jedynie firany. Musiałam znaleźć sposób na to aby okna były w dzień odsłonięte. Podczas remontu i wybierania dodatków do odnowionego salonu postanowiłam rozejrzeć się za nowoczesnymi karniszami. Znalazłam piękne karnisze podwójne, które mogły raz na zawsze rozwiązać problem zacienionego salonu. Karnisz dzięki temu, że składał się z dwóch rurek dawał możliwość zawieszenia firany oraz zasłony. Pozwalało to na uzyskanie maksymalnej intymności bez konieczności zasłaniania wciągu dnia rolet. Podwójne karnisze występowały w wielu modnych kolorach i stylach. Mogłam wybrać takie karnisze jakie będą pasować do wyremontowanego pomieszczenia. Narzeczony zgodził się ze mną, że jest to doskonały pomysł i alternatywa do rolet. Gdy tylko kurz po remoncie opadł zajęliśmy się montażem karniszy. Montaż był niezwykle prosty, a dzięki odpowiedniej regulacji obyło się bez wiercenia dziur w ścianie. Po zamontowaniu karniszy i powieszeniu firan i zasłon w moim salonie nareszcie zrobiło się jasno.

Nowoczesne karnisze są nie tylko funkcjonalne ale i stanowią piękną ozdobę naszego pomieszczenia. Łatwy montaż pozwala uporać się z każdym karniszem w zaledwie kilka minut. Później wystarczy jedynie zawiesić firanki i zasłony oraz cieszyć się wpadającymi promieniami słońca do pokoju.