Nowoczesna ładownica sportowa

Cywilne ładownice do magazynków pistoletowych różnią się od wersji przeznaczonych dla personelu mundurowego wieloma mniejszymi i większymi szczegółami. Po pierwsze, wedle zasad wielu konkurencji strzeleckich, powinny być one widoczne, i posiadać najlepiej jaskrawe, zauważalne kolory. Po drugie, jedna ładownica może mieścić tylko jeden magazynek.

Ładownice na magazynki pistoletowe dla strzelców cywilnych

ładownica redZ uwagi na owe ograniczenia, ładownice cywilne w niczym nie przypominają wojskowych czy policyjnych ładownic, montowanych na pasach kamizelek. Są one natomiast niemal zawsze wykonywane z tworzyw sztucznych, dzięki czemu należą do sprzętu dość wytrzymałego i niepodatnego na uszkodzenia. Bardzo popularnym rodzajem ładownicy jest ładownica RED, wzorowana na policyjnych ładownicach otwartych, aczkolwiek nadal spełniająca wymagania wszystkich strzelców sportowych. Jest to otwarta ładownica, która w znacznym stopniu ułatwia dostęp do magazynka w niej przenoszonego. Skorupa z tworzywa sztucznego jest na tyle trwała iż zazwyczaj nie ulega żadnym uszkodzeniom w trakcie zawodów, a na dodatek dobrze pochłania wstrząsy, całkowicie eliminując już i tak niewielką szansę na detonację amunicji, spowodowaną nadmiernymi wstrząsami. Jak wskazuje jej nazwa, powierzchnia ładownicy została pomalowana w jaskrawy, czerwony kolor widoczny z daleka bardzo wyraźnie, a taka kolorystyka zgodna jest z regulaminami strzeleckimi na zawodach międzynarodowych i krajowych.

Ładownice pasują na każdy pas, zarówno cywilny jak i dyspozycyjny, i mogą być łączone ze sobą tak by można było zabierać więcej amunicji na zawody. Różne rodzaje magazynków mogą być przenoszone w owych ładownicach, jeśli nie przekraczają wymiarami wielkości normalnego magazynku pistoletowego.