Najpopularniejsze opony rowerowe

W letnie dni, wyprawa rowerem wydaje się dobrym pomysłem. W tym właśnie okresie zapotrzebowanie na rowery jest chyba najwyższe w roku. Każdy kto chce wybrać ten sposób lokomocji musi się jednak zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Pomijając już sam rodzaj roweru, który jest równie ważny, zastanówmy się także przez chwilę nad wyborem odpowiedniej opony.

Opona rowerowa 28 cali jest najpopularniejsza

opony rowerowe 28 caliOpona, choć na pierwszy rzut oka wydaje się taka oczywista, to tak naprawdę od jej wyboru zależy nasz komfort jazdy. Opony rowerowe różnią się między sobą rozmiarem, a także kształtem bieżnika, a każda z nich jest produkowana do innych zastosowań. Na wyborze opony rowerowej można się nieźle przejechać. Jeśli ktoś pamięta dawną modę na rowery górskie, kupowane na komunie, to zapewne kojarzy opony, które w nich występowały. Były to opony z grubym bieżnikiem, które nie nadawały się w ogóle na utwardzone nawierzchnie, przez co jazda po takim podłożu była udręką. A wystarczyło tylko zmienić opony na takie o mniejszym bieżniku, aby prowadziło się taki rower zupełnie inaczej. Obecnie najpopularniejsze są opony rowerowe 28 cali, które wybierają niemal wszyscy dorośli. Są odpowiednio duże, aby pokonywać spore odległości w szybkim tempie, a do tego dobrze znoszą nierówności. Występują one zarówno w wariancie szosowym, dla szybkiego pokonywania asfaltowych dróg, jak i w formacie trekkingowym i górskim. Musimy się zastanowić nad wyborem opony w zależności od tras jakie będziemy pokonywać.

Jeśli nasz rower nie jest wyposażony w taką oponę, jaka nam będzie akurat odpowiadać, to nie sądzę, aby był jakiś wielki problem, aby taką oponę zmienić. W większości rowerów da się wymienić niemal każdą oponę pod warunkiem, że będzie się ona mieściła i nie będzie ocierała się o ramę. Polecam to zrobić jeśli jakaś opona nie spełnia naszych oczekiwań.