Miękkie kanapy dziecięce

Pokój dziecka jest takim pomieszczeniem, gdzie przeważnie znajdują się najpotrzebniejsze meble. Maluchy potrzebują przestrzeni do zabawy, ale także praktycznych mebli. W tym przypadku najlepiej się sprawdzają wielofunkcyjne.

Czy dzieci mogą spać na kanapach?

kanapy dziecięce dwuosoboweMeble dla dzieci przeważnie mona kupić w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz, albo w specjalnych sklepach z produktami tylko dla dzieci. Dostępne są przeróżne komplety mebli, które są dedykowane maluchom w każdym wieku więc nie powinniśmy mieć problemu z ich wyborem. Noworodki i niemowlaki śpią w specjalnych łóżeczkach ze szczebelkami, które mogą być wyjmowane, aby mógł w nim spać też nieco straszy maluch. Jednak w końcu nadejdzie moment, kiedy trzeba będzie zamienić taki model na wersalkę, kanapę czy klasyczne łóżko składające się z ramy i materaca. Jeżeli zależy nam na zachowaniu jak najwięcej wolnego miejsca w pokoju dziecka, to najlepsze będą kanapy dziecięce dwuosobowe. Mają one idealny rozmiar dla jednego, ale też dla dwójki dzieci. Dostępne są ich dwa modele, z funkcją do spania lub bez niej. Jeżeli chcemy sprawić dziecku miejsce do siedzenia i do spania, to idealnie się sprawdzą kanapy rozkładane, w jeżeli maluch już ma łóżko, ale potrzebuje kącika do siedzenia, to zwykła kanapa będzie doskonała. Są one wykonane z miękkiej pianki, a na siedzisku jest wygodny materac. Po rozłożeniu kanapa jest dość niska więc nie ma ryzyka, że dziecko z niej spadnie podczas snu. Dla dzieci kanapy są kolorowe i z pewnością będą pasowały do każdego pokoju.

Idealna kanapa dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna i odpowiednio miękka. Może ona służyć do siedzenia, zabawy, nauki lub do spania. Nie zajmuje wiele miejsca, a jest bardzo praktyczna. Najtańsze modele można już kupić na ok. 200 zł.