Metoda transferu wodnego

Hydrografika to nic innego jak metoda transferu wodnego, polegająca na nanoszeniu różnych wzorów oraz grafik o dużej szczegółowości na skomplikowane powierzchnie. Czynność nanoszenia obrazu odbywa się przy pomocy wody. Ponadto cechuje się ogromną trwałością ze względu na technikę jej wykonywania. Gotowy element wykonany za pomocą hydrografiki charakteryzuje się trwałością lakieru.

Na czym polega proces hydrografiki?

hydrografika śląskHydrografika wykorzystywana jest przede wszystkim jako uzupełnienie podczas malowania elementów. Metoda transferu wodnego charakteryzuje się dokładnym zespoleniem nakładanej powłoki z elementem ozdabianym. Ponadto powierzchnia pokryta warstwą folii w procesie hydrografiki jest odporna na działanie wody oraz wysokich temperatur. Metodę  Rozpoczynając wykonanie powłoki hydrograficznej, w pierwszej kolejności należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię danego elementu. Z kolei dopiero później, w odstępach około dziesięciominutowych, nałożyć trzy warstwy podkładu. Kolejnym krokiem, który trzeba wykonać, jest naniesienie pod folię koloru bazowego i odczekanie aż do jego całkowitego wyschnięcia. Po zrealizowaniu tychże czynności, można wreszcie nanieść hydrografikę. Woda potrzebna do wykonania transferu wodnego powinna być podgrzana do temperatury 30 stopni Celsjusza. Na jej powierzchni należy umieścić folię, która powinna w niej pozostać przez około 60 sekund. Następnym etapem jest rozpylenie aktywatora i zanurzenie elementu w zbiorniku. Bezbarwny lakier powinien być nakładany do momentu uzyskania pożądanej gładkości i połysku. Co ciekawe, jeśli chodzię o metodę transferuje wodnego, jaką jest hydrografika Śląsk oferuje najwięcej usług tego typu.

 

 

Hydrografika znajduje swoje zastosowanie w ozdabianiu różnych elementów wykorzystywanych w życiu codziennym. Za pomocą folii do hydrografiki można udekorować maskę samochodu, felgi, lodówkę, a nawet ramkę na zdjęcia. Powłoka hydrograficzna cechuje się odpornością na zarysowania i otarcia, tak więc śmiało może być stosowana w miejscach narażonych na zniszczenia.