Kupno nawozu wapiennego

Od kilku lat prowadzę własne gospodarstwo rolne. W zeszłym roku zauważyłam, że plony na mojej roli są mniej obfite, a rośliny nie wzrastają równo i szybko, tak jak do tej pory. Wiedziałam, że w takiej sytuacji najlepiej będzie sprawdzić PH gleby. Byłam przekonana, że problem leży właśnie w tym. Jak się okazało, miałam rację. Gleba okazała się mocno zakwaszona.

Zalety nawozów wapiennych

rekomendowane nawozy wapienneNic dziwnego, że w takiej sytuacji rośliny ma moim polu nie chciały wzrastać. Musiałam jak najszybciej zadbać o to, aby doprowadzić glebę do równowagi kwasowo – zasadowej. Wiedziałam, że najlepiej będzie to zrobić stosując nawóz wapienny. Udałam się więc do sklepu ogrodniczego, gdzie poprosiłam sprzedawczynię o polecenie mi najlepszych nawozów. Pokazała mi ona rekomendowane nawozy wapienne. Jeden z nich był według mnie szczególnie godny uwagi. Był on dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie. W dodatku posiadał pozytywne opinie poprzednich klientów, a w jego składzie można było znaleźć tylko i wyłącznie naturalne składniki. Od razu zdecydowałam się go zakupić, tym bardziej że był on niezwykle wydajny. Litrowa butelka z pewnością mogła wystarczyć mi na oprysk ponad hektara pola. Już wkrótce przekonałam się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Od razu zabrałam się za nawożenie i w przyszłym roku bardzo szybko zauważyłam efekty.

Nawóz wapienny wyrównał gospodarkę kwasowo – zasadową gleby, dzięki czemu jej PH było idealne do wzrostu roślin. Dodatkowo poprawiła się struktura gleby. Nawóz wywarł również niezwykle korzystny wpływ na mikroorganizmy glebowe, które także przyczyniły się do polepszenia plonów. Moje rośliny stały się odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz czynniki i insekty chorobotwórcze. Byłam bardzo zadowolona z tego nawozu.