Komputer montowany w opryskiwaczach

 

Opryskiwacze, które są wykorzystywane na gospodarstwach wielohektarowych składają się z komputerów, które dostosowują oprysk do danej rośliny. Poza tym obsługują one całe urządzenie, aby mogło efektywnie pracować na polu. Jeśli komputer uległ awarii, można go wymienić w łatwy sposób. Trzeba kupić tylko taki, który jest dopasowany do danego modelu opryskiwacza.

Wymiana komputerów w opryskiwaczach

komputery do opryskiwaczyKażdy komputer ma swój dok w opryskiwaczu, dzięki czemu łatwo jest go dopasować. Trzeba kupić taki model komputera, który jest kompatybilny z opryskiwaczem i ma wgrane właściwe oprogramowanie. Komputery do opryskiwaczy wpinamy w gniazda, a następnie zajmujemy się sprawą okablowania. Kable trzeba wpiąć dokładnie w we wszystkie złącza, a następnie zabezpieczyć smarem, który powinniśmy dostać w gratisie. On stwardnieje, dzięki czemu nie dostanie się woda do przewodów elektrycznych. Komputer montuje się bardzo łatwo. Trzeba oczywiście później taki sprzęt dokręcić, jednak wyraźnie widać, gdzie są miejsca na śruby. po odpowiednim dokręceniu nie będzie ryzyka, że komputer jest zbyt luźny i odpadnie. Po montażu wykonajmy test i sprawdźmy, czy wszystkie funkcje opryskiwacza działają prawidłowo. Jadąc na pole z opryskiem będziemy mieć pewność, że wszystko jest wykonane tak, jak powinno i nic nas nie zaskoczy. Dla rolnika to bardzo ważne, aby wiedzieć, czego się może spodziewać na polu.

Takie komputery to bardzo zaawansowany sprzęt, jednak sam montaż nie należy do trudnych. Każdy opryskiwacz jest dostosowany do wymiany komputera. Wiadomo, że praca w polu nie należy do najłatwiejszych, jeśli chodzi o warunki. Dlatego opryskiwacz i technologia w nim użyta musi być taka, aby nie sprawiała problemów podczas użytkowania. To najzupełniej normalne.