Kilka słów o zawodzie stomatologa

Zawód dentysty sięga czasów starożytnych. Analizując znalezione szczątki szczęk ludzi, archeolodzy doszli do wniosku, że już wtedy zajmowali się leczeniem kanałów korzeniowych, wiercąc nawet trudne i trudno dostępne miejsca. Starożytne chińskie zapisy, pisma egipskie i greckie zawierają wiele informacji o problemach stomatologicznych i ich chorobach.

Czym zajmują się stomatolodzy?

rzeszów - stomatolog z doświadczeniemDawniej tytuł lekarza dentysty mógł uzyskać przedstawiciel medyczny, który specjalizował się w leczeniu stomatologicznym, po uprzednich trzech latach nauki w zakresie sztuki stomatologicznej u dentysty, który zdał egzamin na wydziale stomatologicznym. Oznacza to, że dentysta nie musiał kończyć szkoły medycznej, był tylko prywatnie przeszkolony przez innego lekarza i zdał egzamin potwierdzający jego wysokie kwalifikacje. Niewątpliwie każdy stomatolog powinien posiadać duże umiejętności zawodowe. Na przykład Rzeszów – stomatolog z doświadczeniem, który tam przyjmuje swoich pacjentów ma ukończone studia oraz inne kursy doskonalające. Dziś stomatolog posiada wyższe specjalistyczne wykształcenie, pięć lat nauki w instytucie, a także studia podyplomowe lub rezydencję. Stomatolog leczy choroby zębów, tkanki miękkie szczęki i innych narządów jamy ustnej. Stomatolog otrzymuje średnie wykształcenie medyczne. Musi być ostrożny, kontrolować każdy ruch, mieć dobre oko, ponieważ każdy błąd będzie powodował dyskomfort lub uszczerbek w uzębieniu pacjenta.

Stomatolog diagnozuje, leczy choroby jamy ustnej, zmiany chorobowe zębów, okolicy szczękowo-twarzowej. Stomatolog musi być również dokładny, odpowiedzialny, sumienny, zainteresowany rozwiązaniem problemów z uzębieniem dorosłych i dzieci. Niezależnie od specjalizacji stomatologa, dentysty, wiedza z zakresu anatomii i fizjologii jamy ustnej musi być doskonała.