Kiedy przyda się paralizator?

Zdecydowana większość osób paralizator i jego zastosowanie kojarzy z filmów czy też seriali oglądanych w telewizji. Z reguły akcesoria te wykorzystywane są przez osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia w zakresie podejmowania działań w przypadku osób zachowujących się agresywnie lub chcących podjąć próbę ucieczki. Warto wiedzieć jednak, że na rynku są paralizatory dozwolone do użytku ogólnego, które mogą wspierać nasze bezpieczeństwo.

Paralizator do samoobrony

bezpieczny paralizatorWiele mówi się o konieczności nauki samoobrony, zwłaszcza w przypadku kobiet, które samotnie przemieszczają się na zewnątrz po zmroku, wracając, np. z pracy lub z imprezy. Oprócz sztuk walki i ciosów, których możemy nauczyć się podczas kursu samoobrony, mamy możliwość korzystania z dodatkowych akcesoriów, które mogą zwiększyć nasze szanse w starciu z większym napastnikiem. Przykładem tego typu akcesorium jest na pewno bezpieczny paralizator charakteryzujący się odpowiednio niskim napięciem, by nie wyrządzić krzywdy, a jednocześnie dać kilkanaście sekund przewagi osobie, która skorzystała z jego funkcjonalności. Paralizatory tego typu bez większego problemu znajdziemy w asortymencie sklepów internetowych, a także w sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów do samoobrony działających stacjonarnie. W sprzedaży dostępne są modele realizowane przez różnych producentów, odznaczające się różną wielkością.

Z uwagi na zróżnicowanie w zakresie wielkości paralizatorów, bez problemu możemy znaleźć produkt, który w największym stopniu będzie pasował do naszej ręki, leżąc w niej pewnie i nie sprawiając nam żadnych problemów w obsłudze. Są to kryteria ważne również i dla naszego bezpieczeństwa, warto więc na pewno poświęcić chwilę czasu na dobranie właściwego urządzenia.