Jakie zastosowanie mają miarki do drinków

Niech pierwszy rzuci kamieniem komu nie zdarzyło się wlać za dużo alkoholu do drinka, smak zdecydowanie ucierpiał. Przesadna intensywność procentów zawartych w takiej mieszance w drastyczny sposób wpływa na moją głowę. Mocno zakręcona wizja świata w niczym nie pomaga, polewam więcej i więcej.

Miarka do drinków rzeczywiście tak pomaga?

miarki do drinkówOwszem, jest nieodzowna – bez niej nie uda się nam zachować umiaru! Doskonała w domowych amatorskich koktajlach, niezastąpiona na profesjonalnej scenie. Miarki do drinków typu ,,jigger’’ to dwustronne rozwiązanie pozwalające na dokładne odmierzanie proporcji. Standardową pojemnością mniejszej, jak i większej części mierzącej są odpowiednio – 25 ml oraz 50ml. Na rynku dostępnych jest masa rozwiązań pozwalających na wygodne korzystanie z nieodłącznego elementu wyposażenia każdego barmana. Przedział cenowy przede wszystkim uzależniony jest od materiału, z którego dana miarka została wykonana. Oczywistym faktem jest to, że miarki do drinków wykonane z plastiku będą o wiele tańsze, jednak mogą charakteryzować się niską masą. Jestem estetą, preferuje srebrne wykończenie na posiadanych przeze mnie narzędziach barowych – stawiam głównie na spójność. Jeśli chciałbym uniknąć dyskomfortu, spowodowanego poklejonymi dłońmi od resztek syropu, wyciekającego z jiggera, z całą pewnością wyposażyłbym się w przyrząd z obrotową rączką. Jest znakomity!

Odmierzanie odpowiedniej ilości danego składnika pozwala na trzymanie się struktury, która w chwili tworzenia przepisu wyznaczyła punkt startu oraz końca. Chodząc po barach, często smakuję nowych, interesujących propozycji – bywają zadziwiające. Szanując podstawy miksologii, na każdym rodzinnym spotkaniu zostaje barowym ekspertem, którego koktajle cieszą się zainteresowaniem.