Jak zwiększyć trwałość zdjęć nagrobkowych?

Umieszczanie na nagrobku portretu zmarłej osoby jest bardzo ważnym elementem naszej tradycji i kultury. Oczywiście na przestrzeni lat zmieniało się podejście do tego, jak taki portret powinien powstać. Wydruk go na papierze okazuje się niezbyt dobrym rozwiązaniem.

Jak powstaje zdjęcie nagrobkowe?

zdjęcia nagrobkoweW obecnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na umieszczaniu na nagrobku porteru zmarłej osoby. Tradycja ta jest znana już od naprawdę wielu lat, ale na przestrzeni czasu zupełnie inaczej podchodziło się do tego, jak taki portret powinien być wykonany. Obecnie zdjęcia nagrobkowe są nanoszone w wyniku zawansowanego procesu graficznego na kawałek porcelany, czy też ceramiki. Wszystko po to, by były one odpowiednio odporne, przede wszystkim na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dawniej tworzone portery tego typu, drukowane na laminowanym papierze, po kilku latach stawały się kompletnie nieczytelne, lub też blakły. Dlatego też proces wypalania takich portretów na porcelanie, czy też innego rodzaju odpornym materiale okazuje się by znacznie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim, tak utworzone portrety nagrobkowe okazują się być czytelne przez bardzo długi czas, praktycznie nieograniczony. Dodatkowo, sama jakość takiego portretu, oraz jakość kolorów, jest znacznie wyższa i nie zmienia się na przestrzeni lat. Aby tak jednak było, trzeba zlecić utworzenie takiego portretu profesjonalnym studiom graficznym, czy też fotograficznym. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, co do jego wysokiej trwałości oraz jakości.

Popularność portretów nagrobnych jest związana przede wszystkim z naszą kultura, oczywiście, na przestrzeni lat zupełnie inaczej podchodzono do sposobu tworzenia takich portretów. Dzięki nowoczesnym technologiom wydruku i wypalania na porcelanie, obecnie tego typu wizerunki zmarłych są znacznie bardziej trwałe.