Jak wybrać właściwy zbiornik na olej?

Przechowywanie substancji takich jak paliwa, oleje napędowe, smary czy inne wymaga odpowiednich produktów. Nie można ich sobie wlać do byle jakiego plastikowego pojemnika, bo grozi to różnymi konsekwencjami. Może to być wyciek paliwa, jego zapalenie się, wybuchy, czy choćby konieczność szybkiej zmiany pojemnika na nowy.

Specjalnie wzmacniany zbiornik

zbiornik na olej dwupłaszczowyWażne jest zatem to, by posiadać odpowiednie zbiorniki. Jak wybrać ten najlepszy? Sprawdzonym rozwiązaniem jest zbiornik na olej dwupłaszczowy. Zbiornik ten ma dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Dwa płaszcze oznaczają dwie ścianki zbiornika. Nawet jeśli jedna z nich zostanie mechanicznie uszkodzona to zawsze pozostaje ta druga. Zatem zbiorniki dwupłaszczone są szczególnie polecane przy transporcie oleju, jak również przy jego przechowywaniu na przykład na stacji benzynowej. W transporcie łatwo o uszkodzenia, a tak wiadomo że nic się nie stanie. Na stacji zatem jest zagrożenie wybuchu, więc wszystkie zbiorniki powinny posiadać właściwe atesty. Zbiorniki mają różne pojemności, które trzeba dopasować do potrzeb firmy, czy stacji. Zbiornik większy może mieć dwa otwory, jeden do zlewania substancji, a drugi do jej pobierania. Jeśli zbiornik ma służyć także do transportu to powinien być łatwy do przenoszenia. Sprawdzają się przede wszystkim zbiorniki o kształcie kwadratowym, ponieważ je łatwiej jest ustawić na samochodzie ciężarowym, niż zbiorniki okrągłe, które są nieforemne. Zbiornik sam w sobie nie musi być ciężki.

Zbiorniki dwupłaszczowe służą nie tylko do przechowywania oleju napędowego, ale sprawdzą się także w przypadku nawozów rolniczych, przepracowanych olejów i smarów, czy innych substancji płynnych uznawanych za niebezpieczne. Zbiornik dobrej klasy nie jest bardzo dużym wydatkiem, jeśli się patrzy na całość inwestycyjna.