Ile kosztuje oprogramowanie do faktur?

Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy nie korzystają jeszcze z programów do wystawiania faktur tylko wypisują je odręcznie, albo robią to za pomocą programów do edycji tekstu? Pewnie dlatego, że wydaje im się, że programy do faktur kosztują zbyt wiele. Jeszcze kilka lat temu takie oprogramowanie kosztowało sporo, ale dzisiaj czasy są zupełnie inne i oprogramowanie można mieć nawet za darmo.

Programy fakturowe mogą być nawet darmowe

firmowe oprogramowanie do fakturTo już nie te czasy, kiedy programy komputerowe dla przedsiębiorców kosztowały całkiem sporo pieniędzy. Dzisiaj jest tak ogromna konkurencja w tym zakresie, że mnóstwo programów można pobrać zupełnie za darmo. Przykładem tego jest proste firmowe oprogramowanie do faktur, które można pobrać i korzystać z niego bez żadnych opłat albo płacić za nie niską opłatę abonamentową. Darmowe wersje programów fakturowych mają zazwyczaj ograniczoną funkcjonalność, ale dla małych firm może być ona w zupełności wystarczająca. Za odblokowanie pełnej funkcjonalności bez limitu ilości wystawianych dokumentów trzeba zapłacić opłatę licencyjną w formie abonamentu. W większości programów wynosi ona od kilku do kilkunastu złotych za miesiąc. To jest naprawdę niewiele, więc dzisiaj każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na skorzystanie z profesjonalnego oprogramowania. Bądźmy szczerzy i powiedzmy wprost, że faktury wypisywane odręcznie nie świadczą dobrze o firmie, która wystawia je w taki sposób.

Darmowe programy komputerowe mogą mieć pewne ograniczenia, więc najlepiej od razu zdecydować się na płatną pełną wersję. Za naprawdę świetny program do wystawiania faktur zapłacimy maksymalnie kilkanaście złotych na miesiąc. To są dosłownie drobne w porównaniu z oszczędnością czasu, jaką możemy zyskać względem innych sposobów wystawiania dokumentów sprzedażowych.