Gdzie zamówić malowane ikony?

Czy lubicie wręczać prezenty? Zapewne duża część z nas odpowie, że jest to bardzo przyjemne. Lubimy widzieć uśmiech i radość na twarzy bliskiej nam osoby, która dostała od nas upominek. Nie musi to być coś drogiego i dużego – ważne, by było ofiarowane z serca. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nie mamy pomysłu na prezent?

Ikona pomysłem na prezent

ikona ręcznie malowanaKażdy z nas choć raz w życiu znalazł się w sytuacji, w której musiał wymyślić dobry prezent dla kogoś bliskiego, jednak nic nie przychodziło mu do głowy. W takich chwilach często martwimy się, że być może nie znamy danej osoby tak dobrze, jak myśleliśmy. Jednak nie zawsze musi tak być. Zastanawiając się nad wyborem prezentu, pomyślmy przede wszystkim, jaka jest dana osoba, co lubi robić i czym się interesuje. Jeśli chcielibyśmy sprezentować coś członkowi rodziny lub znajomemu, o którym wiemy, że jest osobą wierzącą, ikona ręcznie malowana może być dobrym pomysłem. Taki obraz można zamówić u doświadczonego artysty, który zajmuje się pisaniem ikon. Tradycja ich sporządzania jest bardzo długa i szczególnie związana z Kościołem prawosławnym. Jednak coraz częściej można spotkać je i w katolickich świątyniach. Ręcznie wykonana ikona to świetny pomysł na prezent dla znajomego duchownego lub dla osoby, dla której wiara jest ważna na co dzień. Warto jednak złożyć zamówienie nieco wcześniej, gdyż czas realizacji może się wydłużyć. Pisanie ikony jest bowiem procesem wymagającym cierpliwości i czasu.

Ikony to wyjątkowe elementy sztuki sakralnej. Z pewnością mieliście okazję podziwiać je w albumach lub oglądać na żywo w galeriach sztuki, kościołach i cerkwiach. Jeśli chcielibyście zamówić taką ikonę jako prezent dla bliskiej osoby, nic prostszego – wystarczy zgłosić się do artysty, który wykonuje takie obrazy przedstawiające Chrystusa lub świętych.