Funkcjonalna garderoba na wymiar

Niewielkich rozmiarów mieszkanie ma niestety to do siebie, że łatwo jest je niechcący zagracić nawet, jeżeli wydaje nam się, że nabywamy do mieszkania jedynie niezbędne rzeczy. Źle zagospodarowana przestrzeń sprawi, że w naszym własnym mieszkaniu zaczniemy czuć się chaotycznie, zamiast w nim wypoczywać. Na szczęście są łatwe sposoby, jak temu zaradzić.

Dopasowana garderoba w mieszkaniu 

garderobyNawet niewielka kawalerka może być bardzo stylowo i funkcjonalnie urządzona, jeśli tylko dobrze zaplanujemy tę przestrzeń. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób zaczynając od przemyślanego zakupu mebli. Aby nasze mieszkanie zdołało pomieścić wszystko, czego potrzebujemy, a jednocześnie wciąż było jak bajbardziej przestronne warto zainwestować w meble systemowe i te wykonywane na wymiar. Od kilku laty ogromną popularnością cieszą się garderoby które cechują się tym, że nie zabierają sporej przestrzeni z mieszkaniu, a jednocześnie są niezwykle pojemne. Tego typu szafy najczęściej montuje się we wnękach w mieszkaniu, które ciężko jest zagospodarować w jakikolwiek sensowny sposób. Przerobienie ich na garderobę sprawia, że zyskujemy ogrom miejsca na ubrania jednocześnie nie tracąc na powierzchni użytkowej w mieszkaniu. To rozwiązanie jest obecnie niezwykle popularne nie tylko w przypadku małych mieszkań, ale również tych większych.

W niektórych mieszkaniach mamy do czynienia z dodatkowym, niewielkim pokoikiem, który zdoła pomieścić łóżko jednoosobowe, biurko i może jakaś niewielką komodę. Zazwyczaj z takiego pokoiku robimy sobie schowek podczas, gdy może on zostać właśnie przerobiony na świetną garderobe, która zdoła pomieścić nie tylko ubrania, ale i sprzęty,  jak odkurzacz czy żelazko wraz z deską do prasowania, czy też buty całej rodziny.