Fotelik dla dziecka gwarancją bezpieczeństwa

 

Zakup samochodowego fotelika dla dziecka może być bardzo trudnym wyzwaniem. Wszystko dlatego, że na rynku jest wiele różnych modeli, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, z rozmaitymi sposobami montowania, a nawet ustawiania wewnątrz auta. Warto więc poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, zanim wybierzemy się do sklepu.

Babysafe i inne modele fotelików do wyboru

model babysafe sportPoszukiwania fotelika trzeba przede wszystkim ograniczyć do produktów, które są przeznaczone dla dzieci w odpowiednim wieku, a raczej o odpowiedniej wadze. Właśnie ze względu na wagę dzieli się foteliki na różne grupy. Inne modele powinny więc trafić do maluchów, inne do tych trochę starszych, a kolejne do jeszcze większych dzieci. Jeśli sprawę wagi mamy załatwioną, to kolejna istotna decyzja – czy sprzęt ma być montowany za pomocą pasów bezpieczeństwa, czy isofixa. Bezpieczne są w zasadzie obie metody, o ile fotelik zamontowany jest prawidłowo. Ważne są też regulacja pasów, regulowanie wysokości zagłówka, ochrona boczna, dzięki czemu fotelik jest bardziej bezpieczny. Wśród wielu przykładów można wymienić model babysafe sport, montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów. Charakteryzuje się prostą obsługą i łatwym montażem, a także wspomnianymi już możliwościami regulacji i ochroną barków. Dostępny jest w różnych kolorach, co może nie jest najbardziej istotną kwestią, ale bywa tak, że rodzice wolą mieć akurat taką barwę, która bardziej pasuje do wnętrza auta. Zresztą, niektóre kolory bardziej blakną albo się brudzą, to też trzeba brać pod uwagę.

Jak widać, kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika, jest bardzo dużo. Jeśli taki sprzęt kupuje się po raz pierwszy, to naprawdę trudno dokonać wyboru. Na szczęście wielu sprzedawców służy pomocą i wyjaśnia wszelkie wątpliwości. Także te związane z testowaniem fotelików, bo warto podkreślić, iż poddawane są one testom bezpieczeństwa. O tym też trzeba pamiętać.