Do kogo należy obowiązek dezynsekcji w bloku?

W blokach mieszkalnych czasami dochodzi do konieczności przeprowadzenie dezynsekcji ze względu na grasujące tam szkodniki, czy też różnego rodzaju owady. W częściach wspólnych za ten zabieg odpowiada zarządca budynku. Jeśli chodzi o mieszkania, to za ich dezynsekcję odpowiadają lokatorzy.

Jak przeprowadzić dezynsekcję?

sprawna dezynsekcja w krakowieW blokach zamieszkiwanych przez dużą ilość mieszkańców istnieje większa szansa na atak gryzoni oraz różnego rodzaju szkodników. Dzieje się tak np. za sprawą śmietników, bądź zsypów, które znajdują się w blokach. Takie miejsca to istny raj dla szkodników. Jeśli w mieszkaniu zauważyło się np. karaluchy, pluskwy, czy też inne robaki konieczna jest wówczas sprawna dezynsekcja w Krakowie. W mieście działają wyspecjalizowane w tym kierunku firmy, które kompleksowo świadczą usługi DDD. Samodzielne próby uporania się ze szkodnikami jest nieskuteczne i tylko potęguje problem. Uodporniają się one na środki chemiczne, a także rozmnażają się bardzo szybko. Czas działa na niekorzyść mieszkańców. Warto od razu wezwać fachowców, którzy usuną problem. Jak wiadomo, przebywanie z karaluchami czy pluskwami jest niehigieniczne oraz groźne dla zdrowia. Przenoszą one wiele chorób, oraz mają bardzo niekorzystny wpływ na organizm. Aby nie doszło do ponownego ataku szkodników, należy zachować wszelkie środki ostrożności i odpowiednio zabezpieczyć rury, wentylację czy też okna.

Dzięki sprawnej dezynsekcji można skutecznie usunąć z mieszkania szkodniki oraz zminimalizować ich powrót. Aby nie doszło do ich ponownego zagnieżdżenia się, należy również zadbać o prewencję. Warto sprawdzić szczelność kanałów wentylacyjnych, należy również regularnie sprzątać i unikać przechowywania w domu nieświeżej żywności, gdyż jest ona wspaniałą pożywką dla szkodników.