Do czego służy ściągacz?

Osoby, które zawodowo oraz amatorsko zajmują się szyciem dokładnie zdają sobie sprawę z tego, czym dokładnie jest ściągacz. Pełni on wiele pożytecznych funkcji i o dziwo nie służy wyłącznie jako element dekoracyjny odzieży. Jego zastosowanie jest coraz większe dzięki temu, że pomysłowość szwaczek jest nieograniczona. 

Szerokie zastosowanie ściągaczy

ściągacz gładki jasnoniebieskiŚciągacz, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu zebranie materiału, który należy obrobić przy konkretnej części odzieży. W zależności od rodzaju ubrania, istnieje kilka odmian tkaniny, którą można zastosować. W przypadku cienkich ubrań doskonale nada się ściągacz głaski, który nie będzie dominował stroju i zabezpieczy go przed nadmiernym rolowaniem. Jest wykonany z samych wysokojakościowych składników jakimi są bawełna oraz elastan, który wpływa na właściwą rozciągliwość tkaniny. Doskonale nada się jako element wykończeniowy kołnierzyka, krótkich rękawków, itp. Ściągacz gładki jasnoniebieski idealnie nada się do wykończenia spodni. Innym zastosowaniem ściągaczy jest uszycie całego stroju z tego materiału. Można uzyskać bardzo dopasowane, ciepłe ubranie, które nie wymaga dodatkowej pracy krawieckiej w postaci wykończenia. W ten sposób można wytworzyć dopasowany golf albo obcisłą długą spódnicę, która idealnie podkreśli całą sylwetkę. Ciekawym pomysłem będzie również uszycie całej sukienki z takiego ściągacza. To pozwoli uzyskać niesamowite efekty, a stworzona kreacja okaże się lepsza niż produkty sieciowe. 

Szycie pozwala na nieograniczone możliwości. Z bujną wyobraźnią można uszyć niesamowite kreacje, które będą onieśmielać swoim wyglądem. Kreatywny strój pozwoli na bycie oryginalnym wśród innych ludzi. Warto więc stworzyć coś, co będzie się rewelacyjnie komponować i idealnie pasować.