Do czego służą odciągi w lakiernictwie?

Mój mąż pracuje jako lakiernik, więc wiem, jakie zagrożenia czyhają na niego każdego dni. Mąż nie może pozwolić sobie na to, by do jego dróg oddechowych stale docierały opary pyłów, lakierów i farb. Dowiedziałam się od niego, żebym nie obawiała się o jego zdrowie, tylko zaufałam nowoczesnym sposobom na odciąganie szkodliwych oparów w postaci odciągu lakierniczego.

Dobre odciągi w lakierni

odciągi lakierniczeGdyby w lakierniach, zakładach pracy, gdzie stosuje się farby emitujące szkodliwe opary oraz na innych liniach produkcyjnych nie stosowano odciągów lakierniczych, z pewnością wielu pracowników nie byłoby w stanie nie zachorować na jakąś poważną chorobę płuc. Drażniące substancje chemiczne są odciągane za pomocą tych urządzeń i dzięki nim można w spokoju o własne zdrowie pracować. Odciągi lakiernicze są zrobione w taki sposób, że zanieczyszczone powietrze jest przez nie przetwarzane i filtrowane. Na drugim etapie zanieczyszczone powietrze jest już pozbawione mgły, pyłów i oparów, także może wrócić do pomieszczenia, gdzie odbywa się proces nakładania farb na elementy. Aby urządzenie działało poprawnie, musi być bardzo rygorystycznie przestrzegany proces odfiltrowywania powietrza. Tylko dzięki sprawnie działającemu filtrowi pracownik może czuć się bezpiecznie w swojej pracy. Poza tym pozbawione zanieczyszczeń powietrze nie osadza się w brudnej formie na karoserii czy innym malowanym elemencie i dzięki temu zyskuje się jeszcze lepszy efekt.

Dla mojego męża malowanie samochodów to nie tylko sposób na życia, ale także i pasja, dlatego nie będę go namawiała do zmiany zawodu, lecz poproszę, by uważał na siebie. Dzięki nowoczesnym odciągom lakierniczym jestem nieco o niego spokojniejsza, jednak całkowicie wystarcza mi fakt, że dba o to, by jego maseczka i strój ochronny były zawsze czyste.