Dlaczego olej z wiesiołka nazywany jest olejem dla kobiet?

Naturalne esencje i wyciągi z roślin mają szerokie zastosowanie w pielęgnacji, ale nie tylko. Dla przykładu wiele z olei znajdują szerokie zastosowanie w kuchni, w kosmetykach, a także jako substancje lecznicze. Zalicza się do nich olej z wiesiołka, który często określa się jako idealny olejek dla każdej kobiety. Ma on wiele zastosowań i dobrych właściwości, również takich, z których płeć piękna rzeczywiście może czerpać same korzyści.

Olej z wiesiołka działa na wiele układów naraz

oleje z wiesiołka dla kobietPozyskiwanie wyciągów z roślin znane jest od stuleci. Tak samo jak zdrowotne zastosowanie olejów. Olej pozyskiwany z nasion wiesiołka wykazuje działanie ochronne dla układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Ma on również właściwości przeciwzapalne. Naturalne oleje z wiesiołka dla kobiet pozytywnie wpływają przede wszystkich na ich gospodarkę hormonalną. Reguluje on także prawidłowe działanie układu rozrodczego, dlatego często stosowany jest przez kobiety w ciąży, oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Kobiety zmagające się z mocnym bólami w czasie miesiączki również chwalą sobie codzienne stosowanie tego olejku. Powinny zażywać go również kobiety przechodzące menopauzę, ponieważ olejek ten w znacznym stopniu łagodzi jej objawy, które potrafią być naprawdę uciążliwe. Jak stosować ten olejek? Najlepiej spożywać go na zimno np. w sałatkach, zupach czy razem z pieczywem.

Ze zdrowotnych właściwości wyciągów z nasion roślin mogą korzystać wszyscy. Choć olej z wiesiołka nazywany jest olejem dla kobiet, to nie ma żadnych przeciwwskazań, by spożywali go mężczyźni. Ma on w sobie wiele substancji, które pomagają w walce z licznymi kobiecymi przypadłościami, co wyróżnia go na tle innych naturalnych olejów. Jego zalety znane są od wielu pokoleń.