Dla kogo pokój na godziny?

Oferta wynajęcia pokoju na godziny, która w ostatnim czasie cieszy się sporym zainteresowaniem, nie jest dostępna w dużych znanych hotelach. Takie usługi są głównie świadczone przez prywatnych właścicieli mieszkań oraz niewielkie pensjonaty i pozamiejskie motele. To jednak zrozumiałe, ponieważ klienci oczekują pełnej prywatności i dyskrecji – najlepiej bez konieczności meldunku. 

Czy wynajem pokoju na godziny jest legalny?

pokoje na godziny poznańDla niektórych tego rodzaju oferty kojarzą się z czymś nielegalnym i zakazanym. Jest to dosyć zrozumiałe, szczególnie, że najcześciej osoby, które dokonują zdrad wybierają właśnie pokoje na godziny Poznań, Warszawa, Kraków czy Katowice – te wszystkie miasta oferują tego typu usługi dla mieszkańców oraz osób przyjezdnych. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że pokoje są wynajmowane „na chwilę” w wiadomym celu. Nie zawsze jednak dochodzi w nich do zdrady życiowego partnera. Często z pokoju korzystają osoby, które po prostu nie mają czasu ani chwili dla siebie na intymne zbliżenia, m.in. ze względu na dzieci czy wspólne mieszkanie z innymi lokatorami. Niejednokrotnie są to również osoby młode, które nie mieszkają jeszcze wspólnie i stąd pomysł na romantyczne schadzki w takich pokojach. Jeśli chodzi o ceny wynajmu, to są one bardzo różne i zależą głównie od wyposażenia i komfortu pokoi oraz długości najmu przez gości. 

Jeśli ktoś szuka pokoju na godziny, to najlepiej wyszukać ogłoszenie na jednym z lokalnych portali ogłoszeniowych. Zwykle są tam podane wszelkie niezbędne informacje wraz ze zdjęciami pokoju lub całego apartamentu. Właściciele mieszkań zazwyczaj o nic nie pytają i nie chcą zbyt wiele wiedzieć na temat swoich gości – często nie są oni nawet zameldowani, a wszystko odbywa się online (płatność i podanie kodu do otwarcia wynajętego mieszkania).