Czyszczenie różnych tapicerek

Nowoczesne meble zakładają wykorzystanie tworzyw sztucznych, metalu czy drewna, gdyż są one nowoczesne. Jednak coraz częściej się wraca do tapicerowanych mebli, które mają swój wyjątkowy charakter i pasują do wielu wnętrz.

Jak się czyści tapicerkę?

specjalistyczne pranie tapicerki - WrocławPlastikowe krzesło wyczyścimy wilgotną szmatką, podobnie jak drewniane, ale tapicerowanych mebli lepiej nie traktować dużą ilością wody. Jeżeli chodzi o krzesła, to przeważnie mają tapicerkę na siedzisku i oparciu. Ich czyszczenie przeważnie sprowadza się do prania na sucho lub na mokro, ale z tym drugim rodzajem lepiej nie próbować samodzielnie, bo łatwo można przemoczyć tapicerkę. Lepiej zlecić specjalistyczne pranie tapicerki – Wrocław jest miastem, w którym działa kilka firm w tej branży. Przede wszystkim dysponują odpowiednimi narzędziami i detergentami, które są skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, ale jednocześnie są delikatne dla tkanin. Do pralni można oddać stare meble tapicerowane, silnie zabrudzone lub jedynie do odświeżenia. Po wykonanej usłudze meble wyglądają jak nowe oraz pachną świeżością. Czyszczenie składa się z kilku etapów, które finalnie prowadzą do usunięcia wszelkich zabrudzeń i nadania meblom świeżości. Najpierw jest wykonywany test tkaniny  dobranie odpowiedniego detergentu. Później nanosi się na plamy specjalną warstwę środka, który intensywnie pracuje w celu rozpuszczenia brudu, a następnie jest wcierany specjalnymi szczotkami. Kiedy plam już nie ma, to tapicerka jest kilkukrotnie płukana i dokładnie suszona.

Pralnie tapicerek mają duże doświadczenie w czyszczeniu przeróżnych mebli, wózków, materacy, nosideł czy toreb, dlatego warto zdać się na ich profesjonalizm. Cena usługi jest zawsze ustalana indywidualnie z klientem, ponieważ zależy od wielu czynników.